Aranżacja łazienki – czyli jak nie zepsuć projektu.

Łazienka jest to pomieszczenie, które zazwyczaj urządzamy jako pierwsze i zostaje z nami w tym stanie przez wiele lat.

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki - czyli jak nie zepsuć projektu.
Aranżacja łazienki – czyli jak nie zepsuć projektu.

Projekt i remont łazienki to sprawa, którą należy bardzo dokładnie przemyśleć i w miarę możliwości oddać w ręce fachowców. Coraz więcej salonów łazienkowych oferuje projekty łazienek, które wliczane są w koszty zakupu materiałów. Niemniej jednak zanim oddamy projekttego pomieszczenia w ręce fachowca należy przejrzeć różne aranżacje łazienek, aby określić nasze oczekiwania i odnaleźć styl w jakim chcielibyśmy, aby nasza łazienka została zaprojektowana.

O czym musimy pamiętać w projekcie łazienki?

O czym musimy pamiętać w projekcie łazienki?
O czym musimy pamiętać w projekcie łazienki?

Musimy pamiętać o tym, że łazienka musi być nie tylko miła dla oka, ale przede wszystkim funkcjonalna. Oferowane obecnie na rynku rozwiązania pozwalają na umieszczenie nawet w malutkim pomieszczeniu wszystkich elementów, które są nam czego potrzebne. Jest również wiele sposobów na optyczne powiększenie łazienki jak np. umieszczenie w niej dużych luster, zastosowanie szerokich poziomych kafli. Podczas wyboru płytek, motywu przewodniego oraz kolorów musi brać pod uwagę właśnie metraż łazienki. Duże pomieszczenie daje nam więcej możliwość, jednak w małym należy unikać ciemnych kolorów i dużej ilości motywów. Bardzo ważny jest wybór armatury łazienkowej.

Wyposażenie łazienki w sprzęty różnych marek

Wyposażenie łazienki w sprzęty różnych marek
Wyposażenie łazienki w sprzęty różnych marek

Nie zawsze jedna marka oferuje nam wszelaki wachlarz produktów spełniających nasze wymagania, dlatego jeżeli poszczególne elementy armatury kupujemy u różnych producentów musimy zwrócić uwagę na oferowane przez nich odcienie koloru, pamiętajmy nie każda biel jest taka sama. W zależności od naszych upodobań i możliwości metrażowych musimy podjąć decyzję czy w naszej łazience ma znaleźć się wanna, czy prysznic. Na rynku znajduje się wiele modeli zarówno jednych, jak i drugich. Wanny oraz prysznice często wyposażone są w dodatkowe funkcje jak panel do hydromasażu, a nawet radio. Producenci oferują nam różne style, różne rozmiary i kształty wanien, aby jak najbardziej wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom. To samo dotyczy również kabin prysznicowych, w których przypadku musimy także podjąć decyzję jaki rodzaj brodzika nam odpowiada, a jeżeli go nie potrzebujemy, możemy zdecydować się na kabinę, która brodzika nie wymaga. Do wyboru mamy również różne rodzaje muszli klozetowych, możemy wybrać taką stojącą lub coraz popularniejszą muszlę wiszącą. Współczesne umywalki nie wymagają konieczności zakupu szafki umywalkowej dostosowanej do ich wymiaru. Możemy zdecydować się na umywalkę nablatową, która może zostać umieszczona na dowolnej szafce lub powierzchni pokrytej płytkami. Istotną kwestią jest umieszczenie w łazience szafek służących przechowywaniu kosmetyków, środków higienicznych oraz środków czystości.

O tym nie wolno nam zapomnieć przy aranżacji łazienki

O tym nie wolno nam zapomnieć przy aranżacji łazienki
O tym nie wolno nam zapomnieć przy aranżacji łazienki

Nie możemy zapomnieć o właściwym oświetleniu łazienki. To bardzo ważne, ponieważ są to często pomieszczenia pozbawione okien, lub posiadające jedynie małe okienko, które nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości światła dziennego. Musimy również pamiętać o odpowiednim systemie wentylacji w łazience, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym gromadzi się dużo wilgoci. Ostatnim punktem jest dobór dodatków które ocieplą naszą łazienkę. Aranżację tego pomieszczenia dopieszczą miękkie, dobrane kolorystycznie ręczniki, estetyczne dozowniki na mydło i inne środki czystości, a także ozdobne świece i rośliny.

Źródło:

  1. https://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/ewidencja-ksiegowa/697205,Koszty-zakupu-materialow-i-towarow-w-ksiegach-rachunkowych.html

Antoni Wiśniewski

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *