Płytki w łazience - na co się zdecydować?

Płytki w łazience – na co się zdecydować?

Na rynki wybór kafelków do łazienki jest ogromny. Rozmaite style, wzory, a co za tym idzie ceny. Jak się odnaleźć w tym gąszczu ofert? Czym się kierować, gdy ciężko dokonać wyboru kafelków?

Dobre płytki łazienkowe – cechy

Płytki łazienkowe powinny być przede wszystkim antypoślizgowe. W łazience woda często wylewa się na podłogę, więc lepiej zadbać o bezpieczeństwo wybierając płytki łazienkowe o klasie antypoślizgowości R9 lub R10. Wyższe klasy nie są już na użytek domowy. Parametry takie jak mrozoodporność raczej nie dotyczą płytek łazienkowych, jednak producenci nie chcą ograniczać kreatywności klientów i wiele modeli jest uniwersalnych. Oznacza to, że płytki łazienkowe są nie tylko antypoślizgowe, ale także mrozoodporne, wytrzymałe na scieranie i plamienie. Dzięki temu nadają się tez do innych pomieszczeń: garażu, kuchni, czy na taras. Przykładem takich płytek jest kolekcja Pietrasanta.

Styl łazienki

Zanim zaczniemy przeglądać oferty płytek łazienkowych, warto zainspirować się którymś z popularnych stylów. Wiedząc, co nam się podoba, a co nie, łatwiej znaleźć idealne płytki łazienkowe. Łatwiej też wybrać spośród wielu producentów płytek tego, którego wzory najbardziej pasują do wybranego stylu łazienki.

Płytki łazienkowe Opoczno czy Paradyż?

Skoro już mowa o kolekcjach, modelach i producentach, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym różnią się płytki różnych firm? Czy płytki łazienkowe Opoczno wypadają lepiej niż płytki łazienkowe Paradyż i odwrotnie? Otóż jeśli chodzi o parametry, większość producentów tak samo spełnia wymagania dla płytek łazienkowych. Główne różnice dotyczą więc wzornictwa. Płytki łazienkowe Paradyż częściej eksperymentują z nowoczesnymi trendami i ekscentrycznym wzornictwem.

Z kolei płytki łazienkowe Opoczno opierają się na klasycznych i prostych wzorach. Często są to płytki łazienkowe w stylu skandynawskim, lub jasny marmur, jak płytki łazienkowe Pietrasanta. Z tego względu płytki łazienkowe Opoczno mogą być nieco tańsze, niż Płytki łazienkowe Paradyż.

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.