Kabina prysznicowa czy wanna? My znamy odpowiedź.

Kabina prysznicowa czy wanna? My znamy odpowiedź.

Spread the love

Kabina prysznicowa, czy wanna – to pytanie zadaje sobie prawie każda osoba, która remontuje łazienkę. Idealnym rozwiązaniem dla wielu zdaje się być posiadanie jednej i drugiej – kabiny prysznicowej na co dzień, natomiast wanny na zaplanowane relaksujące kąpiele.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Jednak, ze względu na metraż mieszkania, wiele osób ma do wyboru małą wannę lub prysznic. W takiej sytuacji często wybór pada właśnie na kabinę. Czasami po prostu najzwyczajniej nie lubimy wanny. Zatem pada kolejne pytanie jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabina prysznicowa czy wanna?
Kabina prysznicowa czy wanna?

Wybór jest naprawdę bardzo bogaty. Możemy wybierać pośród wielu modeli dostępnych w marketach budowlanych albo na stronach internetowych sklepów wysyłkowych. Oprócz modelu kabiny można też swobodnie wybierać w cenach, a nawet negocjować koszt danego zakupu.Kabina prysznicowa może być nie lada wydatkiem. Co prawda możemy już kupić konstrukcję za kilkaset złotych, ale jeśli potrzebujemy czegoś trwalszego i na dodatek cieszącego nasze oczy musimy się przygotować na dużo wyższą sumę. Jeśli mamy ochotę na coś specjalnego i z górnej półki, nawet na kwotę rzędu kilku tysięcy złotych.Jak może wyglądać? Kabina prysznicowa może mieć posadzkę zrównaną z podłogą łazienki, wtedy okładamy ją kafelkami. Takie rozwiązanie wydaje się dość wygodne ze względu estetycznego i praktycznego. Łatwo się do niej wchodzi i jest wielofunkcyjna. Łatwo w niej rozłożymy coś dużego do prania, wniesiemy miskę lub wiaderko. A jak przedstawiają się inne rozwiązania? Kabina prysznicowa może też być wykończona niskim brodzikiem, zaoszczędzimy sobie wówczas na przykład mycia fug. Istnieje jeszcze możliwość zabudowy wysokim brodzikiem, jednak wchodzenie pod taki prysznic nie wydaje się zbyt wygodne.Jeśli chodzi o osłony prysznica, to również mamy bardzo duży wybór. Jednym z nich jest pozostawienie wolnej przestrzeni. Jednak nie wiele osób się na to decyduje. Prysznic bez żadnych przesłon sprawdza się tylko na dużych przestrzeniach. W mniejszym mieszkaniu może bardzo uprzykrzyć codzienne życie. Ciągłe sprzątanie wody z kafelek brzmi co najmniej zniechęcająco. Na rynku dostępne są również przesłony częściowe. Montowana jest wówczas tylko jedna tafla szkła, która powstrzymuje większość strumienia wody przed ochlapaniem reszty łazienki. Obecnie jest to rozwiązanie bardzo modne. Trzeba się jednak do niego przyzwyczaić i być świadomym, że tafla szkła nie powstrzyma całej wody wypływającej spod prysznica. Wreszcie możemy zabudować prysznic całkowicie. Zabezpieczymy się w ten sposób od wody, nie odczujemy zbytniego chłodu na początku kąpieli, ale ograniczymy swobodę ruchów. Pojawia się kolejne pytanie jak dbać o kabinę prysznicową, aby służyła nam jak najdłużej?

Jak dbać o kabinę prysznicową?

Jak dbać o kabinę prysznicową?
Jak dbać o kabinę prysznicową?

Każde z dostępnych rozwiązań na rynku wymaga systematycznego, sumiennego dbania o czystość kabiny prysznicowej. Grzyby i pleśnie bardzo łatwo rozwijają się w wilgotnych warunkach panujących w łazience. Możemy zdecydować się na użytek rozmaitych płynów – od zwykłych dostępnych w popularnych marketach, do specjalistycznych posiadających w składzie np. chlor. Istnieją także specjalne preparaty przeciw kamiennemu osadowi z wody. Dzięki nim możemy skutecznie pozbawić kamienia zarówno kafelki łazienkowe jak i osłony.

Ranking kabin prysznicowych

Nasz ranking kabin prysznicowych na 2019 rok. Poniżej znajdziesz listę Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. Mexen Roma Kabina Prysznicowa 120×90 Szkło 6mm
 2. Deante Funkia 90cm (KYP_651K)
 3. Radaway Walk-in Modo I SW 700mm szkło przejrzyste chrom 352074-01-01N
 4. Savana Juna 100×70 Y9003
 5. Aquaform Colorado 90 100-40096
 6. Koło 80 cm Rekord PKDK80222003
 7. Savana Alba 90×90 Y8775
 8. Deante Kerria 90X90 (KTK_041P)
 9. Mexen Omega Kabina Prysznicowa 120×90 Szkło 8mm
 10. Radaway Modo New II Walk-in 120×200 szkło przejrzyste 389124-01-01

Warto zwrócić uwagę, że aż 4 producentów ma po 2 modele w naszym rankingu: Mexen, Deante, Radawey oraz Savana.Czy w swoim mieszkaniu macie kabinę prysznicową? Jeśli tak to dajcie znać jakiej marki i jaki to model oraz czy jesteście zadowoleni z użytkowania.

Źródło:

 1. http://www.digest.com.pl/poradnik-kabina-prysznicowa
Zobacz koniecznie!
Jakie szafki łazienkowe wybrać? Nasz przewodnik
Kabina prysznicowa czy wanna? My znamy odpowiedź. 2020

W sklepach z meblami, można znaleźć ogromny wybór różnych modeli. Jakie szafki łazienkowe wybrać? Klienci decydują się na urządzanie łazienki w różnych [WIĘCEJ]

Bidet w mieszkaniu jest dalej tematem tabu. Jaki wybrać i jak dbać?
Kabina prysznicowa czy wanna? My znamy odpowiedź. 2020

Planując remont łazienki, lub też urządzając łazienkę w nowym domu, warto rozważyć zainstalowanie w niej bidetu wc. Czy bidet wc jest nam [WIĘCEJ]

Odpływ liniowy. Jaki wybrać? Ranking odpływów liniowych – modele na 2020
Kabina prysznicowa czy wanna? My znamy odpowiedź. 2020

Coraz popularniejsze w nowoczesnych łazienkach staje się wydzielanie przestrzeni natryskowej bez użycia brodzika. Przestrzeń tę ograniczają ścianki kabiny prysznicowej, a odpowiednio uformowanej [WIĘCEJ]

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *