Drzwi od stodoły do nowoczesnego wnętrza. Hit czy kit?

drzwi od stodoly do nowoczesnego wnetrza. hit czy kit

Drzwi przesuwne od dłuższego czasu cieszą się popularnością. To ciekawy pomysł do podzielenia przestrzeni w pomieszczeniach. Dodatkowo nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Plusy drzwi przesuwnych

System drzwi przesuwnych wziął swoją nazwę od tzw. barn door (drzwi od stodoły). To rozwiązanie pozwala podzielić przestrzeń i ją optyczne powiększyć oraz doświetlić. Są przeznaczone do odgradzania od siebie stref (np. łazienki od sypialni).  System drzwi przesuwnych sprawdza się w małych mieszkaniach. W domach montując takie drzwi z pewnością zaoszczędzimy miejsce. To dobry sposób na zaaranżowanie garderoby czy też spiżarni, która często wydaje się niemożliwa do zorganizowania.

Jak wybrać system drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne z pewnością nadadzą specyficznego klimatu we wnętrzach. Możemy tak naprawdę zaprojektować drzwi przesuwne na dowolny sposób. Mogą stanowić oryginalną ozdobę domu. Drzwi przesuwne są montowane także w miejscach publicznych (np. hotelach, spa).

Na rynku jest szeroki wybór takich drzwi. Są dostępne modele w różnych stylistycznych opcjach, pasujących do wnętrz w każdym stylu. Barn doory są mocnym akcentem, który odda charakter domu czy też styl jego mieszkańców.

Prowadnice do drzwi przesuwnych

Do materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi przesuwne można wybrać dopasowane stylistycznie prowadnice. To element, po którym drzwi będą przesuwać się po ścianie. Bardzo popularne są prowadnice z metalu o formie podkowy, które idealnie pasują do mocnych drzwi country.

Montaż drzwi przesuwnych

Montaż systemu drzwi przesuwnych nie jest skomplikowany i możliwe jest zrobienie tego samodzielnie. Zestaw często składa się z kompatybilnych elementów (szyny, rolki, profile łączące itp.). Wszystkie najczęściej są tworzone z metalu. Montaż nie będzie wymagał więcej ingerencji w ścianę. Prowadnice można też ukryć w skrzydle drzwi. Przed montażem należy sprawdzić, czy drzwi mają wolną na ścianie przestrzeń do swobodnego poruszania się.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *