Lampy Tiffany w różnych stylach. Od romantycznych motywów kwiatowych i motyli, po abstrakcyjne wzory geometryczne i ornamenty.

oswietlenie lampy tiffany style 1

Lampy Tiffany w różnych stylach

Lampy Tiffany to piękne i stylowe oświetlenie, które jest w stanie całkowicie przekształcić aranżację wnętrza. Wiele osób zwraca uwagę głównie na kształt i fakturę odcieni szkła, lecz warto pamiętać o stylistyce. Lampy Tiffany dostępne są w wielu różnych stylach, od romantycznych motywów kwiatowych i motyli po abstrakcyjne wzory geometryczne i ornamenty. Poniżej omówimy kilka najciekawszych stylów lamp Tiffany.

Styl natury

Lampy Tiffany w stylu natury nawiązują do roślinności i zwierząt. Możemy znaleźć w nich kwiaty, liście, ptaki, motyle, a nawet pająki. Szkło często jest cieniowane, a odcienie zieleni i brązu dominują. Lampy Tiffany w stylu natury doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, skandynawskim, a także industrialnym. Pasują także do pomieszczeń z elementami drewna.

Styl art deco

Styl art deco to jedna z najbardziej znanych stylizacji lamp Tiffany. Charakteryzuje się on prostymi liniami, geometrycznymi wzorami i jasnymi odcieniami szkła. Lampy Tiffany w stylu art deco pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym, nowojorskim, a także glamour. Z powodzeniem można ich użyć w biurach lub eleganckich salonach.

Styl abstrakcji

Choć lampy Tiffany kojarzą się raczej z motywami naturalnymi i geometrycznymi, wśród nich można znaleźć także lampy z abstrakcyjnymi wzorami. Są to klasyczne kompozycje wzorów i barw, których nie sposób opisać jednym słowem. Takie lampy najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, gdzie ich wzory będą ponadczasowe i unikalne.

Podsumowanie

Lampy Tiffany to oświetlenie, które wprowadzi do Twojego domu wyjątkowy klimat, a stylowe wzory szkła i kształtu doda wyjątkowej elegancji i wyrafinowania. Styl lampy Tiffany powinien być dobierany indywidualnie do stylu wnętrza. Najwspanialsze roślinne wzory świetnie uzupełniają styl rustykalny, natomiast wzory w stylu art deco dodają przestrzeni eleganckiej atmosfery. Abstrakcyjne wzory będą pasować do minimalistycznych wnętrz.

Źródła

  • „Lampy Tiffany- Mistrzowie Witrażu” – autor: Alina Machnicka
  • „Lampy Tiffany- Początki i historia” – autor: Paul Cristie

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *