Gdzie szukać sprawdzonych informacji dot. Mieszkania Plus?

Gdzie szukać sprawdzonych informacji dot. Mieszkania Plus?

Spread the love

Każdy młody człowiek marzy o własnym mieszkaniu, Posiadanie swojego lokum daje dużo więcej możliwości oraz poprawia standard życia.

Program rządowy Mieszkanie Plus

Osoby posiadające własny kąt czują się bezpiecznie, a także doświadczają samorealizacji. Państwo stara się pomagać osobom, które pragną mieć swoje lokum. Jednak nie wszystkich ludzi stać na wykupienie własnego mieszkania. Osoby te zmuszone są wynajmować mieszkanie, jednak te w niektórych miastach są bardzo drogie, a znalezienie odpowiedniego nie jest prostym zadaniem. Aby pomóc osobom, które decydują się na wynajem lokum powstał program Mieszkanie Plus. Ma on na celu budowanie przez państwo mieszkań, które za niższą cenę będą wynajmowane osobom mniej zamożnym. Mieszkanie takie można będzie z czasem wykupić na własność. Założenia programu Mieszkanie Plus dotyczą pomocy osobom, których zarobki nie są odpowiednio duże, by móc wynająć mieszkanie, ale są za wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne.

Program rządowy Mieszkanie Plus
Program rządowy Mieszkanie Plus

Coraz więcej miast przyłącza się do nowego projektu, a nabór odbywa się na ustalonych przez każdy rejon zasadach. Aby starać się o przyznanie mieszkania należącego do nowego programu należy złożyć odpowiedni wniosek.

Gdzie złożyć wniosek o Mieszkanie Plus?

Przyjmowaniem, analizowanie oraz podejmowaniem decyzji mają zająć się samorządy poszczególnych miast. To w ich zakresie będzie należało ustalenie kryteriów i zasad obowiązujących przy kwalifikacji osób i rodzin. Aby być na bieżąco, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek, należy sprawdzać załączane informacje na stronie internetowej https://mieszkanieplus.gov.pl, na której będą dodawana odpowiednie aktualizacje. Na stronie tej wyjaśnione jest także jak złożyć wniosek o Mieszkanie Plus.

Gdzie złożyć wniosek o Mieszkanie Plus?
Gdzie złożyć wniosek o Mieszkanie Plus?

Przystąpienie do programu oraz możliwość skorzystania z ulg, mają przede wszystkim osoby, o niskich dochodach, osoby wychowujące dziecko z niepełnosprawnością, osoby, które wychowują co najmniej jedno dziecko, osoby migrujące do innego miasta w celu pozyskania pracy, osoby powyżej 65 roku życia. Dokładne warunki ustalają miasta biorące udział w przedsięwzięciu.

Jednym z takich miast jest Warszawa.

Mieszkanie Plus w Warszawie zacznie swoją działalność w 2019 roku. To właśnie w przyszłym roku rozpocznie się budowa pomieszczeń, których cena wynajmu będzie bardziej przystępna dla przyszłych użytkowników. Kwatery mają znajdować się m.in. na Ursynowie. Planowanych jest wybudowanie około 3 tysięcy mieszkań. Budynki mają powstać na działce, która jest obecnie własnością skarbu państwa. Planowo zakończenie budowy i oddanie budynku do użytku przewidziane jest na rok 2021. Jednak, aby ubiegać się o miejsce w tej inwestycji, należy śledzić informacje związane z naborem, a także złożyć wniosek najszybciej jak to możliwe.

Jednym z takich miast jest Warszawa.
Jednym z takich miast jest Warszawa.

Na koszt wynajmu mieszkania wpływ będzie mieć lokalizacja inwestycji, a także warunki podpisywanej umowy. Istnieje możliwość samego wynajmu lub opcja z wykupieniem mieszkania. Druga z nich wiąże się z dodatkowymi opłatami. Przewidywana wysokość czynszu ma wynosić 10 – 20 zł za metr kwadratowy. Po wybraniu opcji z wykupem, po około 30 latach, najemca będzie mógł stać się właścicielem mieszkania.

Źródło:

  1. https://mieszkanieplus.gov.pl
  2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszkanie_Plus
Zobacz koniecznie!
Styl Wabi Sabi. Czym jest japońska filozofia Wabi Sabi? Nowy trend w 2019
Gdzie szukać sprawdzonych informacji dot. Mieszkania Plus? 2020

XXI wiek niestety nieraz idzie w stronę surowego, chłodnego minimalizmu we wszystkich aspektach życia. Współczesne życie i mieszkania https://www.youtube.com/watch?v=Pl5EUjEBpcw Wabi Sabi Obecnie [WIĘCEJ]

Dla kogo jest program Mieszkanie Plus?
Gdzie szukać sprawdzonych informacji dot. Mieszkania Plus? 2020

Kupno mieszkania to dla wielu młodych ludzi priorytet. Każdy chce w końcu "iść na swoje" i móc żyć według własnych zasad i [WIĘCEJ]

Salon – aranżacja, pomysły i inspiracje na 2020 rok!
Gdzie szukać sprawdzonych informacji dot. Mieszkania Plus? 2020

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. W salonie spędzamy większość dnia, jest to również miejsce spotkań w gronie rodziny i [WIĘCEJ]

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *