Bateria wannowa. Końcowy element komfortowego mieszkania?

Bateria wannowa

Jeśli chcesz dowiedzieć się co łączy mieszkanie, wygodę i baterię wannową – sprawdź koniecznie ten artykuł. Nawet nie przypuszczasz, jak ten element wpływa odczucie Twojego komfortu.

Zadbane mieszkanie daje nam komfort, którego potrzebujemy

Często wyrazem naszego statusu społecznego jest odpowiednio wyposażone i zadbane mieszkanie. Jest to spowodowane tym, że miejsce, w którym przebywamy chcemy nie tylko czuć się bezpiecznie, ale także komfortowo. To czy mieszkanie spełnia nasze oczekiwania względem komfortu, zależy w dużej mierze od nas samych, ale generalnie rzecz ujmując, większość z nas pragnie, aby mieszkanie było czyste oraz zadbane.

Tak więc, o komforcie można mówić nie tylko wtedy, gdy nasze mieszkanie jest ulokowane w bezpiecznej i prestiżowej dzielnicy. O komforcie mieszkania nie decyduje też, jak zostały rozmieszczone poszczególne pomieszczenia. Jest tak dlatego, że to w końcu my przebywamy w nim większość czasu tzn. śpimy, odpoczywamy albo pracujemy. O wygodzie naszego mieszkania decydują także różne detale, które nas otaczają, a często z których nie zdajemy sobie sprawy.

Niektórzy uważają, że wszystko zaczyna się od wygodnej łazienki

Niektórzy uważają, że wszystko zaczyna się od wygodnej łazienki
Niektórzy uważają, że wszystko zaczyna się od wygodnej łazienki

Z łatwością można sobie wyobrazić skrzypiąca podłogę, drzwi albo krzesła, które mogą także się połamać, która może doprowadzić nas z łatwością do obłędu. Przykładowe elementy, które zostały wspomniane mają wpływ na to, jak się czujemy psychicznie. Często zazdrościmy innym ich pięknego i bogatego wyposażenia i zastanawiamy się, co stoi za sukcesem ładnego i eleganckiego wnętrza mieszkania. Często obiektem podziwu jest odpowiednio zaprojektowana i zadbana łazienka, a to tutaj drobne elementy mają wpływ na to, jak nam się podoba. 

Zwracajmy uwagę na detale takie jak np. bateria wannowa

Często takim czymś jest nic innego jak bateria wannowa. Pytanie brzmi, jaką baterię wannową wybrać? Powinna ona być dostosowana do koloru kafelek, wymiaru i koloru wanny. Bateria wannowa powinna idealnie wkomponowywać się do dobranej przez nas kolorystyki, ponieważ zbyt duży kontrast może budzić u nas lub u naszych gości spory niesmak i sprawiać wrażenie braku odpowiedniego gustu. Bateria wannowa powinna być dostosowana do wymiaru wanny lub umywalki ze względów czysto praktycznych, ponieważ zwykłe umycie rąk może doprowadzić do zalanej podłogi lub nas samych.

Mieszkanie w bloku? A co z wanną?

Mieszkanie w bloku? A co z wanną?
Mieszkanie w bloku? A co z wanną?

Bateria wannowa powinna być także wykonana z odpowiedniego materiału. W dzisiejszych czasach standardem jest, że baterie wannowe są wykonane z nierdzewnej stali, lecz droższe modele, które wyglądają o wiele efektywniej, potrafią nas miło zaskoczyć swoim pięknem. Chodzi tutaj o baterie, które są posrebrzane albo pozłacane. Takie baterie niewątpliwie zachwycą nas, ale także naszych gości. Naturalną rzeczą jest to, że z biegiem lat materiały, z których korzystamy, starzeją się i niszczeją. W takich sytuacjach blask naszej wspaniałej łazienki może niknąć. Teraz możemy zadać sobie pytanie, jak dbać o baterię wannową? 

Otóż sposobów jest wiele, lecz przy wyborze każdego z nich musimy uważać, z czego wykonana jest nasza bateria wannowa, ponieważ możemy jej poważnie zaszkodzić i ją zniszczyć. Chodzi tutaj o takie środki czystości, które nie są zbyt silne to znaczy nie mają właściwości żrących, jak te które oparte są na kwasach. Najlepszą opcją wówczas jest zasięgnięcie informacji u producenta, a my bez obaw będziemy mogli dbać o nasze wyposażenie łazienki.

Ranking baterii wannowych

Nasz ranking baterii wannowych na 2020. Lista Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. GROHE Grohtherm 800 34567000
 2. Hansgrohe Logis 100 chrom 71400000
 3. GROHE Essence 33628001
 4. Hansgrohe Ecostat 1001 CL DN15 13201000
 5. GROHE Grohtherm 1000 34155003
 6. Excellent 242mm Pride ARAC.4005CR
 7. GROHE Eurosmart 33300002
 8. GROHE BauLoop 23341000
 9. KFA Granat 5524-010-00
 10. Laveo Revelo chrom BAR 01FD

Warto zwrócić uwagę, że w zestawieniu baterii wannowych jest aż 5 modeli jest marki GROHE.

Czy w swoim mieszkaniu macie wannę, a przy niej baterię wannową? Jeśli tak to dajcie znać jakiej marki i jaki to model oraz czy jesteście zadowoleni z jej użytkowania.


Źródło:

 1. budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/24842-montaz-baterii-umywalkowej-i-wannowej-krok-po-kroku

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *