Bidet. Wszystko co musisz wiedzieć przed kupnem bidetu, żeby być zadowolonym

Bidet

Planując remont łazienki, lub też urządzając łazienkę w nowym domu, warto rozważyć zainstalowanie w niej bidetu.

Jest to bardzo praktyczne urządzenie, dzięki któremu możemy szybko i wygodnie odświeżyć się w ciągu dnia. Oczywiście opinie na temat bidetów są bardzo różne – mają one zarówno zwolenników, którzy nie mogą się bez nich obyć, jak i zagorzałych przeciwników, którzy uważają, że jest to tylko niepotrzebny „mebel”.

Jak jest w istocie? Czy warto zdecydować się na montaż tego urządzenia? Decydując się na to rozwiązanie, musimy mieć pewność, że nasza łazienka ma wystarczające rozmiary. Trzeba bowiem uwzględnić nie tylko miejsce przeznaczone na samo urządzenie, ale także przestrzeń około 30 cm z każdej strony. Jeśli nasza łazienka nie ma wystarczających rozmiarów, można rozważyć alternatywne rozwiązanie w postaci deski myjące.

Miejsce montażu bidetu nie może być przypadkowe

Montaż bidetu
Montaż bidetu

Jest on z reguły montowany jest w sąsiedztwie sedesu, warto więc zakupić sprzęt należący do jednej linii stylistycznej. W sklepach znajdziemy szeroki wybór wzorów, każdy powinien znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu i będzie najodpowiedniejsze do wystroju łazienki. W sklepach znajdziemy wersje podwieszane i stojące. Zatem powstaje pytanie jaki bidet warto wybrać? Większą popularnością cieszą się modele wiszące, instalowane na stelażu wbudowanym w ścianę.

Zajmują one nieco mniej miejsca niż stojące i są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zwykle nie montuje się na nich klapy, choć jest taka możliwość. Jest to korzystne z punktu widzenia higieny, ale osłona sprawia, że urządzenie sprawia wrażenie ciężkiego. Ważnym elementem jest także bateria bidetowa. Jest ona bardzo podobna do baterii umywalkowej, ale ma możliwość regulacji kąta padania strumienia wody. Ze względów estetycznych warto zakupić baterię, która będzie pasować do baterii umywalkowej.

Zastosuj baterię jednouchwytową. Jest praktyczniejsza.

Wygodniejsza będzie bateria jednouchwytowa, gdyż łatwiej jest za jej pomocą regulować temperaturę i siłę strumienia wody. Poświeciliśmy czas i energię na wybór bidetu. Wydalimy pieniądze na jego zakupi i montaż. Teraz zastanówmy się chwilę nad tym jak dbać o bidet, żeby nam służył jak najdłużej w jak najlepszej formie. Ze względu na to, że jest on wykorzystywany do mycia intymnych części ciała, a często także nóg, trzeba czyścić go regularnie i dokładnie.

Bidet w różowej łazience
Bidet w różowej łazience

Często też jest on wykorzystywany przez dzieci do mycia rąk, a to ze względu na wygodę. Dzieciom łatwiej dosięgnąć do bidetu niż do znacznie wyżej zainstalowanej umywalki. Jeśli nasze dzieci korzystają w ten sposób z bidetu, trzeba wykazać się szczególną dbałością o jego idealną czystość. Do mycia wykorzystuje się dostępne w sklepach detergenty. Samo mycie bidetu jest mało skomplikowaną czynnością, nieco problemu może sprawić jednak czyszczenie baterii.

Osoby posiadające bidet chwalą sobie komfort i higienę

Warto więc pomyśleć o tym już przy zakupie i wybrać baterię o opływowych kształtach, którą znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Montaż bidetu wymaga miejsca i wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Czy warto więc zdecydować się na to rozwiązanie? Właściciele bidetów zazwyczaj doceniają komfort jaki daje jego posiadanie. Co więcej, nie wyobrażają sobie bez niego codziennej pielęgnacji. Warto więc przemyśleć montaż tego funkcjonalnego urządzenia w naszej łazience.

Ranking bidetów. Najlepsze modele na rok 2020.

Nasz ranking bidetów na 2020. Lista Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. Roca Gap A357475000
 2. Roca Gap A357476000
 3. Cersanit Bidet Zawieszany Crea Prostokątny K114010
 4. Roca Victoria A35530500S
 5. Cersanit Bidet Zawieszany Crea Owalny K114009
 6. Laufen Pro 36×53 H8309520003021
 7. Koło Modo L35100000
 8. Roca Gap A35747600M
 9. Villeroy&Boch Venticello 44110001
 10. Cersanit Delfi K11-0018

Warto zwrócić uwagę, że aż 4 modeli jest marki Roca.

Czy w swoim mieszkaniu macie bidet? Jeśli tak to dajcie znać jakiej marki i jaki to model oraz czy jesteście zadowoleni z użytkowania.


Źródło:

 1. regiodom.pl/portal/instalacje/woda-kanalizacja/wybieramy-bidet-o-czym-pamietac-poradnik

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *