Kabina prysznicowa. Wiemy o niej wszystko.

Kabina prysznicowa. Wiemy o niej wszystko.

Kabina prysznicowa czy wanna – to pytanie zadaje sobie prawie każda osoba, która remontuje łazienkę. Idealnym rozwiązaniem dla wielu zdaje się być posiadanie jednej i drugiej – kabiny prysznicowej na co dzień, natomiast wanny na zaplanowane relaksujące kąpiele.

Jednak, ze względu na metraż mieszkania, wiele osób ma do wyboru małą wannę lub prysznic. W takiej sytuacji często wybór pada właśnie na kabinę. Czasami po prostu najzwyczajniej nie lubimy wanny. Zatem pada kolejne pytanie jaką kabinę prysznicową wybrać?

Ile kosztuje dobra kabina prysznicowa?

Wybór jest naprawdę bardzo bogaty. Możemy wybierać pośród wielu modeli dostępnych w marketach budowlanych albo na stronach internetowych sklepów wysyłkowych. Oprócz modelu kabiny można też swobodnie wybierać w cenach, a nawet negocjować koszt danego zakupu. Kabina prysznicowa może być nie lada wydatkiem. Co prawda możemy już kupić konstrukcję za kilkaset złotych, ale jeśli potrzebujemy czegoś trwalszego i na dodatek cieszącego nasze oczy musimy się przygotować na dużo wyższą sumę. Jeśli mamy ochotę na coś specjalnego i z górnej półki, nawet na kwotę rzędu kilku tysięcy złotych.

Prysznic bez brodzika, z niskim brodzikiem czy z klasycznym brodzikiem?

Prysznic bez brodzika, z niskim brodzikiem czy z klasycznym brodzikiem?
Prysznic bez brodzika, z niskim brodzikiem czy z klasycznym brodzikiem?

Kabina prysznicowa może mieć posadzkę zrównaną z podłogą łazienki, wtedy okładamy ją kafelkami. Takie rozwiązanie wydaje się dość wygodne ze względu estetycznego i praktycznego. Łatwo się do niej wchodzi i jest wielofunkcyjna. Łatwo w niej rozłożymy coś dużego do prania, wniesiemy miskę lub wiaderko. A jak przedstawiają się inne rozwiązania? Kabina prysznicowa może też być wykończona niskim brodzikiem, zaoszczędzimy sobie wówczas na przykład mycia fug. Istnieje jeszcze możliwość zabudowy wysokim brodzikiem, jednak wchodzenie pod taki prysznic nie wydaje się zbyt wygodne.

Zwróć uwagę na osłonę prysznica

Jeśli chodzi o osłony prysznica, to również mamy bardzo duży wybór. Jednym z nich jest pozostawienie wolnej przestrzeni. Jednak nie wiele osób się na to decyduje. Prysznic bez żadnych przesłon sprawdza się tylko na dużych przestrzeniach. W mniejszym mieszkaniu może bardzo uprzykrzyć codzienne życie. Ciągłe sprzątanie wody z kafelek brzmi co najmniej zniechęcająco.

Na rynku dostępne są również przesłony częściowe. Montowana jest wówczas tylko jedna tafla szkła, która powstrzymuje większość strumienia wody przed ochlapaniem reszty łazienki. Obecnie jest to rozwiązanie bardzo modne. Trzeba się jednak do niego przyzwyczaić i być świadomym, że tafla szkła nie powstrzyma całej wody wypływającej spod prysznica.

reszcie możemy zabudować prysznic całkowicie. Zabezpieczymy się w ten sposób od wody, nie odczujemy zbytniego chłodu na początku kąpieli, ale ograniczymy swobodę ruchów. Pojawia się kolejne pytanie jak dbać o kabinę prysznicową?

Jak prawidłowo dbać o prysznic, aby służył nam przez wiele lat?

Jak prawidłowo dbać o prysznic, aby służył nam przez wiele lat?
Jak prawidłowo dbać o prysznic, aby służył nam przez wiele lat?

Każde z dostępnych rozwiązań na rynku wymaga systematycznego, sumiennego dbania o czystość kabiny prysznicowej. Grzyby i pleśnie bardzo łatwo rozwijają się w wilgotnych warunkach panujących w łazience. Możemy zdecydować się na użytek rozmaitych płynów – od zwykłych dostępnych w popularnych marketach, do specjalistycznych posiadających w składzie np. chlor. Istnieją także specjalne preparaty przeciw kamiennemu osadowi z wody. Dzięki nim możemy skutecznie pozbawić kamienia zarówno kafelki łazienkowe jak i osłony.

Ranking kabin prysznicowych

Nasz ranking kabin prysznicowych na 2020 rok. Poniżej znajdziesz listę Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. Mexen Roma Kabina Prysznicowa 120×90 Szkło 6mm
 2. Deante Funkia 90cm (KYP_651K)
 3. Radaway Walk-in Modo I SW 700mm szkło przejrzyste chrom 352074-01-01N
 4. Savana Juna 100×70 Y9003
 5. Aquaform Colorado 90 100-40096
 6. Koło 80 cm Rekord PKDK80222003
 7. Savana Alba 90×90 Y8775
 8. Deante Kerria 90X90 (KTK_041P)
 9. Mexen Omega Kabina Prysznicowa 120×90 Szkło 8mm
 10. Radaway Modo New II Walk-in 120×200 szkło przejrzyste 389124-01-01

Warto zwrócić uwagę, że aż 4 producentów ma po 2 modele w naszym rankingu: Mexen, Deante, Radawey oraz Savana. Czy w swoim mieszkaniu macie kabinę prysznicową? Jeśli tak to dajcie znać jakiej marki i jaki to model oraz czy jesteście zadowoleni z użytkowania.


Źródło:

 1. www.digest.com.pl/poradnik-kabina-prysznicowa

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *