Czy fotel w salonie to zawsze jest dobry pomysł? Sprawdzamy!

Czy fotel w salonie to zawsze jest dobry pomysł? Sprawdzamy!

Wyznacznikiem stylu, który preferujemy jest przede wszystkim wnętrze naszego mieszkania. Na podstawie wystroju wnętrza można dowiedzieć się wiele o indywidualnych upodobaniach danej osoby.

Wpływ otoczenia na nasze samopoczucie

Otoczenie ma ogromny wpływ na samopoczucie człowieka. Z tego powodu miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia –  czyli dom lub mieszkanie – powinien być urządzony według naszych potrzeb i wyczucia estetyki.

Salon jest przestrzenią dla nas i dla naszych gości

Salon jest przestrzenią dla nas i dla naszych gości
Salon jest przestrzenią dla nas i dla naszych gości

Podstawowe zagadnienia to funkcjonalność oraz odpowiednia prezencja. O ile wnętrze naszego pokoju lub sypialni jest naszą przestrzenią prywatną i nie zapraszamy tam wielu osób z zewnątrz, to już salon często wykorzystujemy jako miejsce spotkań towarzyskich. Właśnie dlatego powinno być to miejsce schludnie urządzone, a jednocześnie nie zagracone tysiącem niepotrzebnych mebli.

Próżny minimalizm?

Minimalizm ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów, pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, a także skutecznie przeciwdziała ludzkiej próżności. W zależności od rozmiarów pomieszczenia dobiera się gabaryty mebli, a w zależności od koloru ścian i ilości światła – barwę wyposażenia.

Fotel do salonu jako niezbędny dodatek

Fotele do salonu to niewątpliwie obowiązkowy punkt na liście mebli w owym pokoju. Lepiej zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, aby nie być zmuszonymi co roku wymieniać popękane obicia na nowe. Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, należy o tym pamiętać i najlepiej zasugerować się obiektywnymi opiniami innych użytkowników przed zakupem. 

Wybór rozmiaru fotela

Wybór rozmiaru fotela
Wybór rozmiaru fotela

Małe fotele salonowe znakomicie sprawdzą się jako subtelny i bardzo funkcjonalny dodatek. Mniejsze meble sprawdzają się znakomicie, jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, a przy tym jednak nie chcemy zatracać stylu. Wykorzystując duże fotele w małym pokoju niepotrzebnie zagracimy i tak już mocno ograniczone miejsce, więc lepiej skorzystać z równie szykownej alternatywy mniejszych fotelików.

Wybór materiału z jakiego wykonany jest fotel i jego kolor

Wyznacznikiem naszej klasy będzie fotel welurowy w salonie, uniwersalna ozdoba pasująca do większości aranżacji. Kolor mebli to kwestia gustu, natomiast najlepiej, by współgrał on z farbą na ścianach. Zresztą, o barwie owej farby także sami możemy zdecydować wyrażając w ten sposób siebie. Jeżeli mamy wątpliwości co do swoich umiejętności planowania oraz komponowania wnętrze, możemy zasięgnąć opinii profesjonalnego projektanta, który wykona zarys aranżacji mieszkania.

Wybór materiału z jakiego wykonany jest fotel i jego kolor
Wybór materiału z jakiego wykonany jest fotel i jego kolor

Samodzielne zaprojektowanie wnętrza

Osoby kreatywne jednak jak najbardziej powinny – bez zastanowienia – same wziąć się do pracy, ponieważ oryginalność i samodzielność jest zdecydowanie na plus. Przecież każdy ma prawo do własnego zdania. Jak mawiają; o gustach się nie dyskutuje. Nie warto podążać ślepo za modą, jeśli nie jesteśmy przekonani co do obecnie panujących trendów. W konsekwencji to właściciel mieszkania, a nie słynny projektant wyznaczający modę, będzie żył i funkcjonował w swoim domu na co dzień. Z pewnością nie jest przyjemne dla człowieka mieszkanie w pokoju, którego ściany mienią się znienawidzonym kolorem. Przecież ta sława rodem z Hollywood zapewniała, że obecnie różowy jest na topie! Czy gra jest warta świeczki, skoro sami nie czujemy się dobrze w swoich czterech ścianach? Na pewno nie.

Ranking foteli do salonu

Nasz ranking foteli do salonu na 2020 rok. Poniżej znajdziesz listę Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. SLF24 Fotel Ducon
 2. Jysk Fotel Hundslund + Podnóżek Czarny
 3. SLF24 Fotel Z Podnóżkiem Ducon
 4. Halmar Fotel Jeff Czarny Rozkładany
 5. Jysk Fotel Price Star Brzoza Naturalny
 6. Meble F Fotel Sofa Malezja I
 7. B2B Partner Fotel Patchwork
 8. Meble F Fotel Łezka
 9. Beliani Fotel Szmaragdowy Loken
 10. Vidaxl Rozkładany Fotel 59 5X72X72 5 Ciemny Szary

Warto zwrócić uwagę, że Jysk ma, aż dwa modele foteli w naszym rankingu.

Czy w swoich salonach macie fotel? Jeśli tak, to jaki model i czy jesteście z niego zadowoleni. Napisze o tym w komentarzu!


Źródło:

 1. www.villadecor.pl/blog/inspiracje/fotele-i-krzesla-tapicerowane-modne-i-eleganckie-wnetrze/
 2. www.agatameble.pl/inspiracje/butelkowa-zielen-w-mieszkaniu-fotele-sofy-i-dodatki-pazdziernik-2018

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *