Nawet nie wiesz, jak bardzo ważna jest lampa w Twoim salonie

Lampa do salonu

Kiedy urządzamy mieszkanie, salon, czy też inny pokój bardzo ważnym elementem wystroju są lampy. Jest wiele rodzajów oświetlenia, które trzeba dostosować do pomieszczenia i warunków w nim panujących. Mamy między innymi lampy ledowe, kinkiety, plafony, znajdzie się również lampa wisząca. Taka lampa wisząca do salonu, będzie średnim rozwiązaniem.

Położenie lampy

Trzeba zwrócić uwagę na to, by nie wisiała ona zbyt nisko. Nie chcemy przecież uderzać w nią głową. Do tego kąt padania takiego światła nie jest odpowiedni na dużą przestrzeń. W salonie zazwyczaj panuje dość dobre oświetlenie naturalne, gdyż salon cieszy się dużą ilością okien, czasem nawet i drzwiami tarasowymi, przez które słońce „wchodzi” do naszego domu. Wybór lampy jest bardzo ciężki. Trzeba dopasować ją do wystroju, jaki panuje w naszym domu.

Położenie lampy
Położenie lampy

Zazwyczaj to lampa jest największą ozdobą każdego sufitu. To ona daje blask całej przestrzeni. Ważne jest też, by dobrać odpowiedni kolor oświetlenia. Tutaj oprócz kolorowych świateł my też kolor ciepły i kolor zimny. Ciepły jest żółty, a zimny raczej bardziej biały. Lampa wisząca sprawdzi się również na klatkach schodowych, które to zazwyczaj są kiepsko doświetlane. Światło z lampy wiszącej pada bezpośrednio w dół, raczej się nie rozprasza. 

Oświetlenie salonu

Taką lampę trzeba montować na wysokich sufitach. Do salonu świetnie sprawdzą się ledowe lampy, które montowane są pod samym sufitem i są skrętne. Wtedy każdy klosz można obrócić, tak by cały salon był oświetlony. W korytarzach natomiast fajnie sprawdzają się różnego rodzaju kinkiety. Tam często nie ma okien, ale też nie potrzeba bardzo mocnego światła. Kinkiet, pięknie tłumi światło, dając fajny, intymny nastrój. Do łazienek zdecydowanie polecam plafony, to jest bardziej zabudowana wersja kinkietu i można go zawiesić pod sufitem, nie tylko na ścianie.

Oświetlenie salonu
Oświetlenie salonu

Plafon również tłumi światło, gdyż zabudowany klosz, często jest mleczny. W łazience sprawdza się o tyle dobrze że nie paruje i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Wybierając lampę należy też zwrócić uwagę na to, jakie żarówki powinny być w niej zamontowane. Gdyż w późniejszym czasie, gdy dojdzie do wymiany, możemy być poważnie rozczarowani, na przykład ceną takiej żarówki, albo jej dostępnością. Żarówki mają różne rozmiary gwintu i nie wszystkie pasują, do każdej lampy. Tak samo jest z rodzajem i rozmiarem żarówki.

Ranking lamp do salonu

Jeśli szukasz fajnej lampy do swojego salonu koniecznie sprawdź przygotowany przez nas ranking najchętniej wybieranych modeli na 2020 roku. Oto nasza lista Top 10:

 1. Italux Ophelia Mdm30281 Bk Cr
 2. Reality Serina 615506-06
 3. Italux Polar Mde129 I 1
 4. Markslojd Berga 104859
 5. Candellux Royal czarny 31-36233
 6. Nowodvorski GARRET I M 6444
 7. Candellux Royal chrom 31-31894
 8. Eglo Rondo 1pł. 93198
 9. Nowodvorski Black L 6841
 10. Nowodvorski Soft 6983

Jak można łatwo zauważyć najpopularniejszą marką na naszej liście jest Nowodvorski z 3 modelami lamp do salonu.


Źródło:

 • www.houzz.com/magazine/10-ways-to-get-your-lighting-right-stsetivw-vs~10558866

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *