Dywan w salonie

Dywan w salonie. Relikt przeszłości czy wyzwanie w mieszkaniu?

Spread the love

Moda w XXI wieku potrafi być zaskakująca, a często się okazuje, że nikt za nią nie podąża. Tak naprawdę, wielu wzoruje się tym co jest modne w danej chwili. Istnieje grono ludzi, którzy nie przejmują się zdaniem innych osób i śmiało tworzą własne, ciekawe aranżacje wnętrz.

Dywan w salonie

Dywan w salonie
Dywan w salonie

Dywany do salonu były i są nadal bardzo modne oraz bardzo popularne. Zazwyczaj salon to spora przestrzeń, w której ma się odbywać większość spotkań rodzinnych. Często jest to pokój wyposażony w kominek, w bardzo wygodne kanapy czy też telewizor plazmowy, by cała rodzina mogła cieszyć się dobrym kinem. W takiej sporej przestrzeni, która zazwyczaj jest udekorowana bardzo łatwo, prosto i elegancko, często czegoś brakuje. Dlatego też śmiało dodaje się kolorowy dywan na środku takiego salonu. Jest on elegancki i idealnie pasuje do prostego wnętrza. W dodatku taki dywan często staje się praktyczny, ze względu na dzieci, które uwielbiają bawić się na podłodze. Jeżeli w domu brak ogrzewania podłogowego to nie ma co się martwić i można pozwolić dzieciom bawić się na dywanie, który jest na pewno bardzo ciepły i miękki. Taki dywan w salonie często jest też kojarzony z bogactwem i luksusem, dopełnienie mieszkania o szczegóły często właśnie ma taki wydźwięk.

Dywany nie odeszły do przeszłości. Są teraz nowoczesne i stylowe

Dywany nie odeszły do przeszłości.
Dywany nie odeszły do przeszłości.

Sklepy, które oferują dywany nadal istnieją na rynku i nadal świetnie się sprawują. Taki dywan można zamówić, z opisem dokładnego wzoru, który ma być stworzony tylko dla nas samych. Nowoczesny dywan można zobaczyć też w niektórych butikach w galeriach handlowych wystarczy wejść do takich sklepów i już czuć różnicę. Wnętrze wtedy wydaje się o wiele bogatsze i bardziej przytulne. Takie miejsce zyskuje też ciepła w środku oraz jasności. W razie potrzeby dywany można również zakupić w sklepach meblowych lub nawet przez internet. Jego cena jest głównie uzależniona od wielkości oraz jakości. Ważne jest, aby jednak poznawać opinie na temat producentów, bowiem w tym przypadku cena nie jest równa jakości. W dodatku, kiedy posiada się czworonoga należy dodatkowo dbać o taki element wystroju w domu, ponieważ wszelka sierść, będzie się tam nadmiernie gromadziła. 

Najważniejsze to by pamiętać o codziennym odkurzaniu dywanu i problem sam się rozwiąże. Warto też co jakiś czas oddawać taki dywan do czyszczenia, zwłaszcza taki kolorowy dywan. W ten sposób uwydatni się jego kolorystykę i wzory. Z czasem niestety mogą one blaknąć, dlatego bardzo ważna jest regularna konserwacja. Od czasu do czasu też należy taki dywan otrzepać z ewentualnego kurzu, niestety odkurzacz nie zawsze jest w stanie to zrobić. 

Nie trzeba też kupować wielkiego dywanu
Nie trzeba też kupować wielkiego dywanu

Nie trzeba też kupować wielkiego dywanu, aby salon wyglądał elegancko i z klasą. Można też zaopatrzyć się w mniejsze, które położy się w kilku miejscach. Jednym z miejsc może być przestrzeń pod kominkiem, drugim miejsce pod każdym fotelem, a nawet przy wejściu do salonu. Nie ma też problemu, aby przez całą długość salonu wyłożyć czerwony dywan, całość sprawdzi się o ile reszta kompozycji jest bardzo prosta i elegancka. Najlepiej sprawdzą się białe ściany i złote dodatki (zob. przewodnik po dekoracjach na ścianę salonu).

Źródło:

  1. https://www.asp.lodz.pl/index.php?template=asp_tresc&option=com_content&view=category&layout=blog&id=215&Itemid=98&lang=pl
  2. http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,90680658.html
Zobacz koniecznie!
Nawet nie wiesz, jak bardzo ważna jest lampa w Twoim salonie
Dywan w salonie. Relikt przeszłości czy wyzwanie w mieszkaniu? 2020

Kiedy urządzamy mieszkanie, salon, czy też inny pokój bardzo ważnym elementem wystroju są lampy. Jest wiele rodzajów oświetlenia, które trzeba dostosować do pomieszczenia [WIĘCEJ]

Czy fotel w salonie to zawsze jest dobry pomysł? Sprawdzamy!
Dywan w salonie. Relikt przeszłości czy wyzwanie w mieszkaniu? 2020

Wyznacznikiem stylu, który preferujemy jest przede wszystkim wnętrze naszego mieszkania. Na podstawie wystroju wnętrza można dowiedzieć się wiele o indywidualnych upodobaniach danej [WIĘCEJ]

Salon – aranżacja, pomysły i inspiracje na 2020 rok!
Dywan w salonie. Relikt przeszłości czy wyzwanie w mieszkaniu? 2020

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. W salonie spędzamy większość dnia, jest to również miejsce spotkań w gronie rodziny i [WIĘCEJ]

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *