Gdzie szukać inspiracji? Mała łazienka w bloku to duże wyzwanie

Mała łazienka potrafi przysporzyć dużych kłopotów podczas remontu mieszkania. Zwłaszcza jeżeli jesteś posiadaczem mieszkania w starym budownictwie.

Łazienka w bloku

Chyba każdy mieszczuch widział na własne oczy, jak niewielką przestrzeń zajmuje łazienka w bloku z wielkiej płyty. Jeżeli twoja łazienka mieści się w tych kryteriach, to nawet wpisywanie hasła „łazienka inspiracje” w Google może ci nie pomóc.

Łazienka w bloku
Łazienka w bloku

Gdzie nie szukać łazienkowych inspiracji

W końcu mała łazienka nie jest z góry skazana na brak funkcjonalności. Jeżeli nie chcesz inwestować pieniędzy w usługi projektanta, będziesz musiał wykazać się kreatywnością. Łazienka w bloku zawsze przysparza trochę kłopotów ze względu na ograniczony metraż. Jednak nic nie jest niemożliwe, trzeba tylko zacząć myśleć nieszablonowo. Najlepiej od razu odpuścić sobie przeglądanie kolejnych zdjęć z cyklu „łazienka inspiracje” i skupić się na swoim przypadku. Zdziwisz się jak wiele miejsca można zyskać przenosząc pralkę do szafy w przedpokoju, czy aranżując kącik gospodarczy w kuchni. Również przechowywanie kosmetyków np. w sypialni sprawi, że twoja mała łazienka zyska dużo przestrzeni. Mała łazienka w bloku nie powinna być przechowalnią rzeczy. Jeżeli znajdziesz miejsce poza łazienką dla wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, to może się okazać, że nie jest ona wcale taka mała. Kopalnią pomysłów, co zrobić, żeby mała łazienka wyglądała nowocześnie i przestronnie mogą być portale takie jak Booking czy Airbnb. Warto podejrzeć, jak tą robią inni, ale nie na przykładzie komputerowych projektów, tylko prawdziwych mieszkań. Ludzie na całym świecie mierzą się z tym problemem, a ich rozwiązania naprawdę zaskakują. Jeśli nie masz smykałki do urządzania i nie chce ci się szukać inspiracji w internecie, zastanów się nad zatrudnieniem projektanta. Mała łazienka to dla nich prawdziwe pole do popisu.

Warto udać się do specjalisty

Warto udać się do specjalisty
Warto udać się do specjalisty

Projektant podsunie ci wiele pomysłów, jak może wyglądać nowoczesna łazienka w bloku, na podstawie swoich poprzednich realizacji. Zna również triki, dzięki którym każda łazienka w blokui nie tylko, powiększy się optycznie. Nie bez znaczenia jest tu też odpowiedni dobór oświetlenia, co nie jest prostą sprawą dla amatora. Na profesjonalnym projekcie zyska nie tylko każda problematyczna łazienka w bloku, ale również ty sam. W końcu remont to inwestycja na lata. Warto więc zrobić wszystko, by nawet twoja mała łazienka była dopasowana do potrzeb twoich i twojej rodziny.

Źródło:

  1. https://kultura.gazetaprawna.pl/galerie/566861,duze-zdjecie,1,jak-urzadzic-lazienke-w-bloku.html
  2. http://samorzad.pap.pl/depesze/tagi-81/177236/Wzorowa-Lazienka–Program-edukacyjny-z-szansa-na-wsparcie-remontu-szkolnych-lazienek

Antoni Wiśniewski

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *