Jaki skaner kupić do domu?

skaner do domu 1

Skanowanie dokumentów jest dziś czynnością niemal codzienną. Wykorzystujemy ją nie tylko w pracy zawodowej, ale także w życiu prywatnym, załatwiając wiele spraw urzędowych, które wymagają przesłania podpisanego dokumentu. Zdjęcie można wykonać telefonem komórkowym, jednak jakość tego swoistego skanu będzie niewystarczająca. Lepiej użyć do tego skanera, który bez trudu możemy kupić w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym. Jakie urządzenie wybrać?

Samodzielny skaner

Zacznijmy od najprostszych rozwiązań, jakimi są klasyczne skanery płaskie. To modele znane od wielu lat, doskonale sprawdzające się w zastosowaniach domowych. Urządzenia produkowane współcześnie nie wymagają specjalistycznego oprogramowania, a jedynie podłączenia do komputera. Działają na zasadzie plug and play, czyli od razu po ich uruchomieniu, korzystając ze sterowników systemu operacyjnego.

Skanery tego typu można wykorzystać do skanowania dokumentów, książek czy zdjęć. Należy jednak pamiętać, aby wybierać skanery szybkie. Prędkość skanowania ma duże znaczenie, jeśli chcecie przenieść do komputera większą liczbę dokumentów. Istotna jest także jakość, czyli odpowiednia rozdzielczość. Możecie ją ustawiać samodzielnie, w zależności od rodzaju skanu, jaki chcecie wykonać.

Urządzenia wielofunkcyjne

Ogromną popularnością cieszą się tak zwane kombajny, czyli urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie drukarkę, skaner, kopiarkę oraz faks. Choć ta ostatnia funkcja odchodzi już do lamusa, tak skanowanie oraz kopiowanie jest naprawdę przydatne. O zawrót głowy może przyprawić oferta, z jaką spotkacie się w sklepach. Poszczególne sprzęty różnicuje nie tylko jakość, marka czy wielkość, ale także cena.

Aby eksploatacja drukarki ze skanerem była optymalna pod względem ekonomicznym, trzeba przeprowadzić analizę kosztów. Chodzi o jedną stronę wydruku w wersji czarno – białej oraz kolorowej. Im niższy koszt, tym lepiej. Doskonale sprawdzą się więc urządzenia wielofunkcyjne z opcją tank. To jedno z najnowszych rozwiązań, które pozwala na bardzo tanie drukowanie i kopiowanie dokumentów. Sprzęt, z pomocą kredytu gotówkowego, możecie kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Skaner ręczny

Ostatnim z proponowanych rozwiązań jest skaner ręczny. Skorzystają z niego przede wszystkim ci z was, którzy chcą skanować książki lub dokumenty złączone w jeden plik. Trudno ułożyć je równo na klasycznym skanerze płaskim, dlatego idealnym rozwiązaniem jest wersja mobilna. Przypomina nieco niewielki laminator. Urządzenie, po uruchomieniu, wystarczy przesunąć po kartce papieru, aby skanowany obraz trafił do komputera.

Istotna jest jakość skanera, a przede wszystkim jego rozdzielczość. Z pomocą kredytu gotówkowego warto zainwestować w nieco droższe, ale lepsze rozwiązania, które zapewnią doskonałą czytelność skanów oraz odwzorowanie kolorów. Zwróćcie także uwagę na technologię przesyłania obrazu do komputera. W niektórych modelach odbywa się to przewodowo, w innych z kolei skany przechowywane są na karcie pamięci, którą można później skopiować do komputera.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *