Oświetlenie domu a taśma LED - w jaki sposób kreatywnie ją wykorzystać?

Oświetlenie domu a taśma LED – w jaki sposób kreatywnie ją wykorzystać?

Oświetlenie domu jest bardzo ważnym elementem funkcjonalnym, ale pełni również rolę wystroju. Jeżeli lubimy nowoczesne i niecodzienne rozwiązania, warto zastanowić się nad wykorzystaniem taśm LED do tego celu. Czym dokładnie są i na czym polega ich unikatowość? Jak kreatywnie wykorzystać taśmy LED w domu, na jakie rodzaje oświetlenia się nadają? W jakich pomieszczeniach możemy je zastosować, gdzie sprawdzą się najlepiej i dadzą najciekawszy efekt?

  1. Co to jest taśma LED?
  2. Jak kreatywnie wykorzystać taśmę LED?
  3. Do jakich pomieszczeń nada się taśma LED?

Co to jest taśma LED?

Taśma LED to bardzo ciekawy sposób na oświetlenie lub doświetlenie naszego mieszkania. Jak sama nazwa wskazuje, jest to długi i cienki pasek z umieszczonymi na nim niewielkimi diodami LED, co w połączeniu z oprawą pozwala uzyskać różne, często bardzo intrygujące i przyjemne dla oka efekty. Taśmy możemy znaleźć w wielu rozmiarach, wariantach i kolorach, dzięki czemu w ich użyciu ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Oprawy również są w stanie wiele zdziałać – mogą lekko tłumić barwę światła, gdy są mleczne lub przepuszczać je w całości, tak aby LEDy dawały mocniejsze oświetlenie pomieszczenia.

Jak kreatywnie wykorzystać taśmę LED?

Taśmy LED możemy wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej używa się ich jako światła dodatkowego, punktowego lub nastrojowego. Świetnie sprawdzą się jako doświetlenie blatu, na przykład w gabinecie lub kuchni, a także w ramach dekoracji na listwy przysufitowe lub podłogowe – szczególnie te umieszczone tuż przy samym suficie potrafią robić naprawdę piorunujące wrażenie. Możemy użyć ich także do podświetlenia ramy łóżka, mebli czy schodów, tak aby – poruszając się w nocy po domu – nie musieć zapalać głównego światła i jednocześnie nie ryzykować, że nie trafimy w stopień. Wiele ciekawych i zachęcających do pomysłowego wykorzystania taśm LED znajdziesz na stronie: https://boxlab.pl/tasma-led.

Do jakich pomieszczeń nada się taśma LED?

Taśmy LED sprawdzą się bardzo dobrze w praktycznie każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, gabinecie czy łazience, ale także na korytarzu lub w garażu, jako dodatkowe oświetlenie. W zależności od pokoju, w jakim zdecydujemy się je umieścić, możemy osiągnąć różne efekty: podkreślić lub wyeksponować jakiś element, zapewnić sobie „nocne” lub nastrojowe oświetlenie, a czasem także potraktować je jako te główne, najważniejsze. Taśmy są przy tym proste w montażu, więc nie będziemy musieli poświęcać na to zbyt wiele czasu ani środków.


Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *