Donice do salonów – skuteczny sposób na zmianę wystroju wnętrza

Donice do salonów - skuteczny sposób na zmianę wystroju wnętrza 3753 easy resize 2024

Salon to reprezentacyjna część mieszkania, w której chętnie przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Nic więc dziwnego, że dokładamy starań, żeby to miejsce prezentowało się modnie. Czasem jednak, mimo atrakcyjnej dotychczasowej aranżacji, mamy ochotę coś zmienić. Warto wiedzieć, że nie zawsze taka metamorfoza musi wiązać się z dużymi kosztami i sporym nakładem pracy.

Dlaczego warto odmieniać przestrzeń z pomocą dodatków?

Przeważnie widoczna, mocno zauważalna zmiana wystroju kojarzy się z remontem i zakupem nowych mebli. Jak łatwo się domyślić, takie kroki są kosztowne, czasochłonne i dość uciążliwe (hałas, zanieczyszczenia, chaos). Wiele osób pragnie wprowadzić widoczne zmiany w przestrzeni, ale nie dysponuje przy tym dużym budżetem. Niektórzy nie mogą pozwolić sobie na poważniejsze kroki i jaskrawe metamorfozy, bo nie są właścicielami lub właścicielkami lokalu, tylko go wynajmują. Na szczęście nic straconego. W takich i innych przypadkach warto rozważyć odmianę pomieszczeń z pomocą dodatków. Takie dekoracje mogą mieć jedynie charakter ozdobny – obrazy, posążki, figurki – jak też łączyć w sobie wartość estetyczną i funkcjonalną. Do tej drugiej grupy można zaliczyć donice.

Donice do salonu – jak przeprowadzić z ich pomocą skuteczną metamorfozę?

  • Pomyśl o kolorystyce

Część osób woli wybierać dodatki, nie zważając na kolory. Czasem można w ten sposób osiągnąć ciekawe efekty. O tym, że w pozornym chaosie może być metoda, świadczy chociażby styl eklektyczny. Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu bardziej harmonijnej przestrzeni, lepiej będzie decydować się na dodatki spójne kolorystycznie. Osoby, które wybierają tę strategię, powinny zadbać o to, żeby kolor donic do salonu był widoczny również w innych detalach. Warto powtórzyć te same barwy w takich dodatkach jak misy, wazony, czy tekstylia: poszewki na poduszki, narzuta na sofę i zasłony.

  • Nie bój się kontrastów

Pamiętajmy, że ciekawy i harmonijny efekt można osiągnąć również idąc krok dalej – wybierając kontrastowe kolory. Jeśli np. w pomieszczeniu przeważają ciemniejsze dodatki, dobrym pomysłem może okazać się wybór białych donic do salonu. Im bardziej neutralną kolorystycznie przestrzenią dysponujemy, tym odważniej możemy podejść do zabaw z kolorami i eksperymentów. W takich sklepach jak Dolagra oprócz dużych białych donic znajdziemy również warianty czarne oraz w odważniejszych barwach.

  • Postaw na jakość

Donice do salonu to dodatek, który będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas. Postarajmy się wybierać produkty, które są estetycznie wykończone i stworzone z wysokiej jakości materiałów. Takie detale są widoczne i często wpływają na to, czy przestrzeń wydaje się elegancka i dopracowana, czy może chaotyczna i kiczowata. Jeśli posiadamy balkon i chcemy donic balkonowych używać wymiennie z tym, które znajdują się w salonie, zwróćmy uwagę na to, żeby takie produkty były mrozoоdporne. W przeciwnym razie czynniki atmosferyczne szybko odbiją się na donicach i negatywnie wpłyną na ich wygląd i funkcjonalność.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *