Magazyn Samoobsługowy Jako Rozwiązanie Dla Firm – Dlaczego Warto2

Magazyn samoobsługowy jako rozwiązanie dla firm – dlaczego warto?

Mnóstwo firm w Polsce ma problem ze znalezieniem przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy związanych z prowadzoną działalnością. Wynajem tradycyjnego magazynu w formie długoterminowej nie zawsze wchodzi w rachubę – w takiej sytuacji warto zdecydować się na usługę self storage.

Self storage – na czym polega usługa?

Self storage to usługa polegająca na wynajmie magazynów w przystosowanych do tego dużych obiektach. Boksy dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o powierzchnię. Największym zainteresowaniem cieszą się małe magazyny o metrażu 1-2 m kw., niemniej istnieje też możliwość wynajęcia znacznie większej powierzchni – nawet do ponad 20 m kw. Firmy z branży self storage prowadzą działalność w dużych miastach, np. w Poznaniu – magazyn można wynająć średnio za ok. 100 zł netto miesięcznie za boks 1 m kw. Ostateczna cena zależy od lokalizacji magazynu, jego powierzchni oraz okresu najmu.

Self storage – zalety usługi

Jak podkreślają eksperci z Kangu Self Storage, magazyny samoobsługowe są dla klientów biznesowych ogromnym udogodnieniem. Wynajem tradycyjnego magazynu pociąga za sobą ogromne wydatki, lecz nie tylko z tego względu nie jest dobrym rozwiązaniem dla niedużych firm. W tym przypadku nie wchodzi w rachubę wynajęcie małego boksu, a umowę trzeba podpisać co najmniej na rok. Tymczasem w branży self storage umowa może obejmować zarówno wynajem długoterminowy, jak i na krótki termin, np. w wielu firmach minimalny okres najmu wynosi 7 dni.

Boks samoobsługowy doskonale sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu firmy jako dodatkowe zaplecze magazynowe, gdzie można przechowywać m.in. archiwalne dokumenty czy niektóre produkty przeznaczone na sprzedaż. Można go także wynająć np. w związku z przeprowadzką do innego biura czy remontem siedziby. Firmy świadczące usługę self storage bardzo elastycznie podchodzą do współpracy z klientami biznesowymi, m.in. poprzez zapewnienie całodobowego dostępu do magazynu przez 7 dni w tygodniu czy atrakcyjne rabaty przy dłuższym okresie najmu.

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *