Magazyn Samoobsługowy Jako Rozwiązanie Dla Firm – Dlaczego Warto2

Magazyn samoobsługowy jako rozwiązanie dla firm – dlaczego warto?

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mnóstwo firm w Polsce ma problem ze znalezieniem przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy związanych z prowadzoną działalnością. Wynajem tradycyjnego magazynu w formie długoterminowej nie zawsze wchodzi w rachubę – w takiej sytuacji warto zdecydować się na usługę self storage.

Self storage – na czym polega usługa?

Self storage to usługa polegająca na wynajmie magazynów w przystosowanych do tego dużych obiektach. Boksy dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o powierzchnię. Największym zainteresowaniem cieszą się małe magazyny o metrażu 1-2 m kw., niemniej istnieje też możliwość wynajęcia znacznie większej powierzchni – nawet do ponad 20 m kw. Firmy z branży self storage prowadzą działalność w dużych miastach, np. w Poznaniu – magazyn można wynająć średnio za ok. 100 zł netto miesięcznie za boks 1 m kw. Ostateczna cena zależy od lokalizacji magazynu, jego powierzchni oraz okresu najmu.

Self storage – zalety usługi

Jak podkreślają eksperci z Kangu Self Storage, magazyny samoobsługowe są dla klientów biznesowych ogromnym udogodnieniem. Wynajem tradycyjnego magazynu pociąga za sobą ogromne wydatki, lecz nie tylko z tego względu nie jest dobrym rozwiązaniem dla niedużych firm. W tym przypadku nie wchodzi w rachubę wynajęcie małego boksu, a umowę trzeba podpisać co najmniej na rok. Tymczasem w branży self storage umowa może obejmować zarówno wynajem długoterminowy, jak i na krótki termin, np. w wielu firmach minimalny okres najmu wynosi 7 dni.

Boks samoobsługowy doskonale sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu firmy jako dodatkowe zaplecze magazynowe, gdzie można przechowywać m.in. archiwalne dokumenty czy niektóre produkty przeznaczone na sprzedaż. Można go także wynająć np. w związku z przeprowadzką do innego biura czy remontem siedziby. Firmy świadczące usługę self storage bardzo elastycznie podchodzą do współpracy z klientami biznesowymi, m.in. poprzez zapewnienie całodobowego dostępu do magazynu przez 7 dni w tygodniu czy atrakcyjne rabaty przy dłuższym okresie najmu.


Nie przegap informacji o najnowszych wpisach. Dodaj mieszkanieplus.org do obserwowanych w Social Mediach

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *