Odpływ liniowy. Jaki wybrać? Ranking odpływów liniowych – modele na 2020

Odpływ liniowy. Jaki wybrać? Ranking odpływów liniowych - modele na 2020

Coraz popularniejsze w nowoczesnych łazienkach staje się wydzielanie przestrzeni natryskowej bez użycia brodzika. Taką przestrzeń ograniczają ścianki kabiny prysznicowej, a odpowiednio uformowanej podłodze umieszcza się odpływ liniowy.

Odpływy liniowe łączą w sobie dwie cechy. Są ładne i praktyczne

Rozwiązanie to wybierane jest głównie ze względów estetycznych, ale też dla wygody. Brak brodzika to również brak progu, który trzeba pokonać wchodząc pod prysznic. Dlatego właśnie w przypadku natrysków, z których korzystają osoby niepełnosprawne odpływ liniowy, albo odpływ punktowy umieszczany w najniższym miejscu przestrzeni natryskowej, stosowane są już od dawna. 

Podstawowe rodzaje i przeznaczenie odpływów liniowych

Podstawowe rodzaje i przeznaczenie odpływów liniowych
Podstawowe rodzaje i przeznaczenie odpływów liniowych

Kiedy decydujemy się na zastosowanie tego nowoczesnego i estetycznego rozwiązania, rodzą się dwa pytania. Odpływy liniowe różnią się między sobą – co oczywiste – ze względu na rodzaj wykończenia, wielkość, czy wydajność w odprowadzaniu wody. Istnieją odpływy stosowane nie tylko pod natryskami domowymi, ale też odpływy liniowe garażowe czy odpływy stosowane w zakładach produkcyjnych. Skupmy się jednak na tych łazienkowych.

Charakterystyka odpływów łazienkowych

Łazienkowe odpływy liniowe zazwyczaj występują w zestawach wraz z syfonem, kołnierzem izolacyjnym i różnego rodzaju elementami mocującymi. Wybierając odpływ liniowy powinniśmy mieć na uwadze, aby zestaw zawierał wszystkie niezbędne do montażu elementy. Dopiero w następnej kolejności myślimy o wyglądzie. Wiele odpływów liniowych zawiera w zestawach kilka kratek odpływowych do wyboru. To doskonałe rozwiązanie, bo możemy sami wybrać wzór, który nam odpowiada.

Element na który koniecznie należy zwrócić uwagę to kratka odpływowa

Element na który koniecznie należy zwrócić uwagę to kratka odpływowa
Element na który koniecznie należy zwrócić uwagę to kratka odpływowa

W niektórych wypadkach będziemy bowiem potrzebować gęstszej kratki odpływu liniowego, w innych rzadszej, ale za to zapewniającej szybszy odpływ. Wybierając ten detal powinniśmy mieć na uwadze odpowiedź na kolejne pytanie. Kratka odpływu powinna być przede wszystkim łatwa w demontażu. Dzięki temu regularnie będziemy mogli wyczyścić odpływ zapobiegając przedostaniu się nieczystości do syfonu i zatkaniu go. Liczy się też sam wzór kratki. kiedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że do odpływu będą się dostawać duże ilości włosów, czy sierści domowego zwierzaka, lepiej jest wybrać kratkę o małych, gęstych oczkach, która zatrzyma więcej zanieczyszczeń. Wtedy wystarczy czasem po prostu zebrać zanieczyszczenia (głównie włosy lub sierść) z kratki i po kłopocie. Samą kratkę wystarczy wtedy zdjąć raz na jakiś czas w trakcie szerzej zaplanowanego sprzątania łazienki.

Utrzymanie odpływu liniowego jest trudne? Mit!

Utrzymanie odpływu liniowego jest trudne? Mit!
Utrzymanie odpływu liniowego jest trudne? Mit!

Wbrew obawom wielu osób, które rozważają zastosowanie odpływu liniowego, ale wciąż nie mogą się zdecydować, pielęgnacja jego nie jest tak kłopotliwa, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Zatkania syfonu zdarzają się nawet rzadziej niż w przypadku zwykłych odpływów wannowych, czy brodzikowych. Za to wrażenia wizualne są nieporównanie lepsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Odpływ liniowy i przestrzeń kąpielowa wydzielona równi z poziomem podłogi dodaje wrażenia przestrzenności łazience. Jej wygląd jest też zdecydowanie bardziej nowoczesny niż tradycyjnej łazienki z brodzikiem.

Ranking odpływów liniowych

Nasz ranking odpływów liniowych na 2020 rok. Poniżej znajdziesz listę Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. Mexen Flat Odpływ Liniowy 60cm 1010060
 2. Viega Advantix Vario Odpływ liniowy o regulowanej długości 30-120 cm 4965.10 686277
 3. Lorac Odpływ liniowy Mastif szer.800mm OL-M80
 4. Pestan Confluo Premium Slim Line 75cm Odpływ liniowy samoczyszczący z rusztem 54575
 5. Kessel Linearis Compakt 45600.63
 6. Kessel Odwodnienie liniowe Linearis compact l=850mm 45600.64
 7. Mexen Flat Odpływ Liniowy 60cm 1010060
 8. Rea Odpływ liniowy Neo 800 N
 9. Kessel Kessel LINEARIS COMPACT 45600.62
 10. Pestan Confluo Premium Slim Line 65cm Odpływ liniowy samoczyszczący z rusztem 54574

Warto zwrócić uwagę, że aż marka Kessel ma 3 modele w naszym ranking.Czy w swoim mieszkaniu macie już dobrany odpływ liniowy? Jeśli tak to dajcie znać jakiej marki i jaki to model oraz czy jesteście zadowoleni z użytkowania.

Przykładowa rozmowa:
– Planuję remont łazienki. Zastanawiam się nad odpływem liniowym? Wiesz może jaki mam wybrać? Czym się kierować?
– Ostatnio widziałem ranking odpływów liniowych. W TOP 10 były tam trzy modele marki Kessel. Zacznij od nich sprawdzanie. To powinno pomóc.


Źródło:

 1. promocyjni.interia.pl/tag/prysznicowy-odplyw-liniowy
 2. www.olx.pl/oferty/q-odp%C5%82yw-liniowy/

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *