Oświetlenie podszafkowe – jakie wybrać, żeby dobrze oświetlić blat?

oswietlenie podszafkowe

W kuchni, biurze czy też w sklepie, odpowiednie oświetlenie podszawkowe istotnie wpływa na komfort podczas wykonywania różnych czynności. Jego zadaniem jest doświetlenie trudno dostępnych miejsc i zmniejszenie zmęczenia oczu. Jeżeli zależy Ci na produktach wysokiej klasy, które dopasujesz do elementów wyposażenia o zróżnicowanym stylu, sprawdź ofertę Kanlux – polskiego producenta oświetlenia.

Rodzaje oświetlenia podszafkowego

Oświetlenie podszafkowe, znane również jako oświetlenie szafkowe lub oświetlenie dolne, odnosi się do instalacji światła, które jest umieszczone bezpośrednio pod szafkami, półkami lub blatami. Służy głównie do oświetlania powierzchni roboczych, takich jak kuchenne blaty czy biurka, zapewniając dodatkowe źródło światła w strategicznych miejscach. Oferta producenta Kanlux, dostosowana jest do zróżnicowanych potrzeb klientów. Asortyment obejmuje między innymi:

  • oprawę podszawkową LED – oprawa podszafkowa ze zintegrowanym źródłem światła LED. Oprawy są dostępne różnych rozmiarach, ponadto można je łączyć w linie (do 5 opraw) za pomocą specjalistycznych łączników,
  • oprawę podszafkową punktową – typ oświetlenia przeznaczony do montażu pod szafki m.in. nad kuchennym blatem. Dostępne są w popularnych kolorach: czarnym, białym i srebrnym, co umożliwia ich dopasowanie do niemal każdego typu wnętrza. Producent oferuje je wersji z wyłącznikiem lub bez,
  • oprawę meblową punktową– jest wykonana ze szkła i stali. Bezpretensjonalna kolorystyka pozwala im dyskretnie wpasować się w miejsce montażu, dlatego ten model pasuje do klasycznych oraz nowoczesnych mebli.

Producent dba o dużą różnorodność, co pozwala na dobór oświetlenia do indywidualnych potrzeb oraz przeznaczenia danego pomieszczenia.

W jakich miejscach stosować oświetlenie podszafkowe?

Oświetlenie podszafkowe ma wiele zastosowań i korzyści. Przede wszystkim produkty Kanlux dostarczają dodatkowe źródło światła, które uzupełni główne oświetlenie w pomieszczeniu. Może to pomóc w eliminacji cieni i zapewnić równomierne i skierowane światło na powierzchni roboczej. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu podszafkowemu można zwiększyć widoczność na blacie kuchennym, biurku czy innym obszarze roboczym. Skierowane światło bezpośrednio na powierzchnię roboczą ułatwia wykonywanie precyzyjnych czynności, czytanie, gotowanie i inne zadania. Warto wspomnieć, że dzięki umieszczeniu źródeł światła bezpośrednio pod szafkami, oświetlenie podszafkowe minimalizuje straty światła, które mogą wystąpić w przypadku oświetlenia sufitowego.

Warto wspomnieć, że tego typu elementy świetlne mają również walory dekoracyjne i dodają atrakcyjny efekt wizualny do wnętrza. Można z nimi stworzyć przyjemne oświetlenie ambientowe lub podkreślać elementy architektoniczne, dekoracyjne lub wystawowe. Co więcej, w wielu przypadkach wykorzystuje się energooszczędne technologie, takie jak diody LED. Są one znane ze swojej wysokiej efektywności energetycznej i długiej żywotności, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej i mniejsze koszty eksploatacji.

konlux

Jak widać, inwestycja w oświetlenie podszafkowe Kanlux ma wiele zalet. Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad wyborem konkretnego modelu, sprawdź ofertę tego producenta!

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *