Parawan nawannowy. Krótki przewodnik o tym, jaki wybrać, zamontować i o niego dbać.

Parawan nawannowy

Jeśli rozważasz doposażyć swoją łazienkę w mieszkaniu o parawan nawannowy, to oznacza tylko jedno – koniecznie musisz przeczytać nasz przewodnik o tym jak dobrze wybrać, jak zamontować i jak o parawan dbać, aby służył przez wiele lat. Zapraszamy do lektury.

Ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć dom czy mieszkanie nieposiadające podstawowych urządzeń sanitarnych (choć niestety niekiedy i tak bywa). Większość z nas posiada w zasięgu swojej ręki łazienkę wyposażoną w wannę, prysznic, umywalkę i klozet. Takie wyposażenie powinno stanowić podstawy w każdym domu i mieszkaniu, a raczej w jednej z jego części, jaką jest właśnie łazienka.

Gabaryty łazienek często stanowią problem
Gabaryty łazienek często stanowią problem

Mała, duża, średnia, z oknem, bez okna – każda opcja wchodzi w grę. Najważniejsza jest jej funkcjonalność. Szczególnie w małych mieszkaniach gabaryty łazienek często stanowią problem, a zdarzają się i takie, w których trudno obrócić się wokół własnej osi. W tego typu łazienkach trudno doszukiwać się jakiegokolwiek pola manewru, jeśli o funkcjonalność chodzi. Najlepiej w tej kwestii wypadają łazienki średniej wielkości. Tutaj da się zdziałać dosłownie cuda.

Niewielkim nakładem finansowym można w łazience, która ma na swoim wyposażeniu wannę, stworzyć prysznic. Tym sposobem, nie dość, że uzyskamy dwa w jednym, to będziemy mogli cieszyć się zaoszczędzonym miejscem i nowym wyglądem naszego pomieszczenia. Aby to osiągnąć, wystarczy kupić parawan nawannowy.

Montaż parawanu nawannowego

Zamontowanie takiego parawanu nawannowego nie dość, że jest bardzo proste (z powodzeniem każdy może zrobić to sam), to oszczędza nam czas, przestrzeń i pieniądze, w porównaniu, gdybyśmy chcieli postawić obok wanny kabinę prysznicową. Wybór parawanów nawannowych na rynku jest ogromny. Dobór odpowiedniego do naszego wnętrza jest przede wszystkim zależny od kwoty, jaką chcemy na niego przeznaczyć. Wiadomo bowiem, że ceny różnią się od siebie, chociażby ze względu na materiał użyty do jego produkcji, rozmiar czy jakość wykonania.

Czym się kierować przy wyborze parawanu nawannowego?

Czym się kierować przy wyborze parawanu nawannowego?
Czym się kierować przy wyborze parawanu nawannowego?

To jaki parawan nawannowy wybrać? jest też po części kwestią dopasowania do wyglądu naszej łazienki. Nikt nie kupi parawanu w złotym kolorze, mając w swojej łazience jedynie srebrne dodatki. Sprzęt ten może być oczywiście dodatkowo ozdobiony wzorami na szybach, mieć zaokrąglone czy też proste brzegi, być podwójny składany, dwuczęściowy, różnej wysokości-do wyboru, do koloru.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jak wiadomo kąpiel w wannie, a raczej zużycie wody podczas wykonywania tej czynności jest ogromne. Dajmy na to, pięcioosobowa rodzina, w której codziennie każdy choć jeden raz bierze kąpiel – rachunek robi się spory. Ta sama rodzina, inwestując w parawan, zużyje dzięki niemu na pewno 1/2 wody mniej.

Jak dbać o parawan nawannowy, aby wyglądał jak nowy i służył przez lata? 

A jak dbać o parawan nawannowy? Zupełnie tak samo jak w przypadku szyb w zwykłej kabinie prysznicowej. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że jeśli o parawan chodzi jest to łatwiejsze. Prysznic brany w wannie ma tą zaletę, że w porównaniu do kabiny jest tam większa cyrkulacja powietrza. Para wytwarzana przy okazji brania kąpieli szybciej się ulatnia i nie pozostawia tak dużych śladów, jak jest to w przypadku zamkniętej kabiny, w której momentami nie ma dosłownie czym oddychać. Polecam, aby w każdym domu, gdzie za bezzasadne zużycie wody płaci się krocie zamontować sobie właśnie taki parawan. Koszty zwrócą się bardzo szybko (nie jest to sprzęt bardzo drogi), a nasze zadowolenie sięgnie zenitu.

Ranking parawanów nawannowych

Ranking parawanów nawannowych
Ranking parawanów nawannowych

Nasz ranking parawanów nawannowych na 2019 rok. Poniżej znajdziesz listę Top 10 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli:

 1. Aquaform Standard 3 170-04010
 2. Novellini Iris Comby wysokość 86×150 cm prawy profil chrom szkło przejrzyste 
 3. Besco / PMD Parawan Ambition 3 3-skrzydłowy
 4. Rea Agat Reaw0300
 5. Aquaform Tanganika 4-częściowy 85 x 140 170-50000
 6. Aquaform MODERN 2 Parawan nawannowy chrom/mat 170-06963
 7. Radaway Fuenta New Pnd 100cm lewy 208210-01L
 8. Aquaform Standard 3 1210/1400 Szyby Polistyrenowe 170-04000
 9. Radaway Vesta DWD+S 140 x 65 szkło Fabric 150 cm 203140-06+204065-06
 10. Aquaform Modern 3 170-06956

Warto zwrócić uwagę, że marka Aquaform ma aż 5 modeli w naszym rankingu.

Czy w swoich mieszkaniach macie wanny, a przy nich parawany? Dajcie znać w komentarzu czy jesteście z nich zadowoleni oraz jakiej marki są.


Źródło:

 1. kobieta.onet.pl/dom/lazienka/wanna-czy-prysznic-najlepiej-parawan/sksjv
 2. dom.wp.pl/aranzacja-lazienki-wanna-czy-prysznic-a-moze-parawan-nawannowy-6098142517518977g

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *