Strony deweloperów często potrzebują specjalnego oddziaływania informatyków, a także specjalistów ds. PR, żeby móc zaistnieć na rynku i pozostać na nim jako konkurencyjne przedsiębiorstwo. Proces pozycjonowania witryny o takim charakterze to nie lada wyzwanie, nawet dla bardzo doświadczonej osoby. Dlatego też strony internetowe dotyczące handlu nieruchomościami, tak często wymagają wzmożonych działań deweloperskich.
Dla rynku nieruchomości w zasadzie nie istnieją momenty znacznego przestoju. Dlatego też mamy stosunkowo mało czasu, zanim słowa kluczowe się nie zdezaktualizują — w końcu często jedna inwestycja = jedna domena. Strategia pozycjonowania dewelopera to często bardzo trudne zadanie, chyba że wykażemy się nie lada elastycznością.
Pozycjonowanie stron deweloperskich – dlaczego tak ważne?
Jeśli klient nie wie, że na jego terenie jest realizowana atrakcyjna dla niego inwestycja, nie będzie mógł zakupić lokalu w danym miejscu, nie będzie mógł zgłębić informacji na jego temat i nie spełni marzenia o swoim wymarzonym lokum. Z punktu widzenia pozycjonowania treści, sytuacja wygląda następująco: Jeśli słowa kluczowe z nazwą województwa lub miasta nie zostaną odpowiednio wyeksponowane, nie trafią do lokalnych nabywców.
Pozycjonowanie lokalne dla stron deweloperskich jest szczególnie istotne i trzeba użyć maksimum środków, wyeksponować atuty danego miejsca, by działania, które wspomagają proces pozycjonowania lokalnego mogły wybrzmieć. Ten rodzaj strategii ma również wiele innych korzyści.
Pozycjonowanie lokalne, czyli pozwól się znaleźć ludziom z sąsiedztwa
Strona dewelopera w wyszukiwarce Google nie zajmie wysokiej pozycji, jeśli skutecznie nie użyjemy lokalizacji. Zamieszczenie mapki na stronie często jest kluczem do sukcesu, bo klient nie lubi poszukiwać dodatkowych informacji na własną rękę. Dobrze znać motywy potencjalnych klientów, wtedy pozycjonowanie strony dewelopera jest znacznie łatwiejszym procesem.
Struktura strony dewelopera powinna pozwolić skojarzyć firmę i budynek z danym miastem. Każdy klient powinien wiedzieć, gdzie znajduje się inwestycja, jednak bez precyzyjnego określenia województwa i miejscowości nie jest to możliwe. W końcu niektóre nazwy miast powtarzają się w naszym kraju dość często. Warto zatem zadbać o brak pomyłek w tym zakresie.
Co chce wiedzieć potencjalny klient? Informacje na stronach deweloperów
Oferta dewelopera widoczna w serwisach ogłoszeniowych pośredniczących w handlu nieruchomościami pomaga zbudować zaufanie do danej firmy. Podobnie jak w przypadku zamieszczania na stronie rekomendacji, tak i tym razem można stworzyć wokół siebie aurę profesjonalizmu i zoptymalizować działania w taki sposób, by stać się lokalnym liderem branży deweloperskiej, przynajmniej w sensie popularności.
Bardzo ważna jest także optymalizacja wizytówek Google. Klient chce wiedzieć, gdzie zlokalizowane jest biuro dewelopera, zapewne zechce zadzwonić, zanim się w nim pojawi, a także dowiedzieć się, na którą godzinę może zostać zaplanowane spotkanie. Pozycjonowanie dewelopera to czasochłonny proces, ale nie wymieniliśmy jeszcze wszystkich sposobów na to, by zaistnieć w tej branży.
Nie tylko informacje o inwestycji. Zaawansowane pozycjonowanie dewelopera
Wiesz już, że mamy budować wokół dewelopera aurę profesjonalizmu. Należy także dostarczyć wyczerpujących informacji o danej inwestycji i tak stworzyć strukturę strony, że ma zachęcić do złożenia zapytania ofertowego. W branży nieruchomości nie chodzi zwykle o niewielkie kwoty pieniężne- klienci kupują coś, z czym będą związani na lata, więc strona inwestycji również powinna być stabilna i zachęcać klientów do tego samego.
Treści na temat sprzedawanych inwestycji mają być oczywiście zgodne z wytycznymi SEO, ale przede wszystkim przyjemne w odbiorze. Nachalne bombardowanie słowami kluczowymi od dawna jest passe. Dla człowieka liczą się opinie użytkowników, dlatego też dobrym pomysłem jest miejsce do wyrażenia ich, np. w formie formularza.
Dobór słów kluczowych pozycjonujących stronę dewelopera
Na stronach branżowych odnajdź powtarzające się zwroty. Również niektóre narzędzia do pozycjonowania powinny podpowiedzieć Ci najbardziej pożądane słowa kluczowe, które pomogą wywindować poszczególne inwestycje. Maksymalnie ułatwisz klientowi decyzję o zakupie mieszkania, jeśli nie zapomnisz o tych rzeczach:
- zbudowanie funkcjonalnej strony;
- precyzyjne zlokalizowanie głównej siedziby dewelopera na mapach Google;
- Linki do każdej inwestycji realizowanej przez daną firmę w najbliższym czasie
Czas na podjęcie decyzji przez klienta jest stosunkowo krótki w przypadku stron, które dostarczają mu wyczerpujących informacji. Na wizerunek firmy negatywnie wpływa strona ze szczątkowymi informacjami. Nazwa dewelopera powinna być mocno wyeksponowana na stronie i zestawiona ze zwrotami, które kojarzą się jednoznacznie ze stabilnością i pewnością co do słuszności zakupu.
Inwestycje mieszkaniowe na lokalnym rynku to chwytliwy temat. Wyszukiwarki Google na podstawie używanych słów kluczowych mogą wywindować odpowiednio wysoko daną stronę, zwłaszcza jeśli zastosujesz na niej linkowanie wewnętrzne – to nie tylko pomaga odwiedzającemu stronę w nawigacji, ale także wzmacnia jej pozycję.
Mamy nadzieję, że od teraz pozycjonowanie dewelopera stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejszym zajęciem niż dotychczas. Robotom wyszukiwarki nie wystarczy lista inwestycji, a klientowi do podjęcia decyzji potrzebna jest całą otoczka, by podjąć decyzję co do konkretnej inwestycji. Na stronie dewelopera ma on znaleźć wszystkie niezbędne informacje, a także wiele więcej.
Kierowanie do serwisu dewelopera powinno odbywać się naturalnie, a tematyczność linkowanych podstron powinna być wyjątkowo sfokusowana na temat zakupu mieszkania. W serwisie dewelopera nie może brakować karty mieszkań. Mile widziany jest także formularz kontaktowy.