rekuperacja a zdrowie. oddychaj swiezym i czystym powietrzem w swoim domu

Rekuperacja a zdrowie. Oddychaj świeżym i czystym powietrzem w swoim domu!

Korzyści rekuperacji można wymienić wiele. Dzięki niej obniża się EP budynku, oszczędzamy na ogrzewaniu, oknach, które nie muszą mieć specjalnych nawiewników czy budowie komina wentylacyjnego, który nie jest potrzebny w przypadku wentylacji mechanicznej. Jednak rekuperacja to także, a może przede wszystkim, wiele korzyści dla naszego zdrowia!

Rekuperacja ma wielu zwolenników. Często na jej montaż decydują się osoby, którym zależy na oszczędnościach i spełnianiu wymogów dotyczących wymagań technicznych obowiązujących w 2021 roku, czyli WT 2021. Nic dziwnego. Rekuperacja wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

Rekuperator, dzięki swojej metodzie odzyskiwania ciepła, pozwala na ponowne wykorzystanie energii a co za tym idzie obniżenie zapotrzebowania budynku na ciepło nawet o 45 proc.! To generuje realne oszczędności. Zaoszczędzone środki możemy odłożyć lub wydać na przyjemności. To jednak nie wszystkie zalety rekuperacji. Nie można zapominać o korzyściach dla zdrowia.

Rekuperator – idealny dla tych, którzy cenią zdrowie swoje i najbliższych!

Nie mniej ważne są prozdrowotne właściwości jakie niesie ze sobą montaż rekuperacji. Dzięki wentylacji mechanicznej i regularnej wymianie powietrza znacznie poprawia się jego jakość, a co za tym idzie także zdrowie domowników.

O tym jak ważne jest czyste powietrze w życiu człowieka może świadczyć ciekawostka, która mówi, że przeciętny człowiek szacunkowo potrzebuje na dobę około 1 kg pożywienia, 3 kg wody i … około 30 kg powietrza!

Rekuperacja – świeże powietrze bez nadmiaru wilgoci, kurzu i zanieczyszczeń!

Wentylacja mechaniczna działa non stop, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Rekuperator filtruje powietrze bezustannie sprawiając, że nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla jest usuwany na zewnątrz, a zużyte powietrze zastępowane jest świeżym. Wpływa to nie tylko na jakość snu. Dzięki temu, zmniejsza się także ilość alergenów i drobnoustrojów w powietrzu oraz poprawia samopoczucie mieszkańców.

Przy rekuperacji nie trzeba wietrzyć pomieszczeń dzięki czemu nie tworzą się przeciągi. To duża zaleta zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy otwarcie okna wiąże się nie tylko z dużą utratą wytworzonego ciepła, ale sprzyja przeziębieniu domowników.

Dzięki rekuperacji eliminuje się także zjawisko zaparowanych szyb, a szczelnie zamknięte okna redukują hałas z zewnątrz. Rekuperator pozwala także wyeliminować przykre zapachy oraz powstrzymać rozwój pleśni. Chcesz cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domu? Zainstaluj rekuperator! Profesjonalne doradztwo i wysokiej jakości urządzenia znajdziesz na stronie https://www.defro.pl/k,65,rekuperatory.html.

Wysokiej jakości rekuperatory posiadają także bogatą ofertę filtrów dla alergików. Ponadto, przy zastosowaniu odpowiedniego filtra, do domu nie wpuszcza się szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych takich jak PM2.5 i PM.10 będących głównymi składnikami smogu!

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.