rekuperacja a zdrowie. oddychaj swiezym i czystym powietrzem w swoim domu

Rekuperacja a zdrowie. Oddychaj świeżym i czystym powietrzem w swoim domu!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Korzyści rekuperacji można wymienić wiele. Dzięki niej obniża się EP budynku, oszczędzamy na ogrzewaniu, oknach, które nie muszą mieć specjalnych nawiewników czy budowie komina wentylacyjnego, który nie jest potrzebny w przypadku wentylacji mechanicznej. Jednak rekuperacja to także, a może przede wszystkim, wiele korzyści dla naszego zdrowia!

Rekuperacja ma wielu zwolenników. Często na jej montaż decydują się osoby, którym zależy na oszczędnościach i spełnianiu wymogów dotyczących wymagań technicznych obowiązujących w 2021 roku, czyli WT 2021. Nic dziwnego. Rekuperacja wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

Rekuperator, dzięki swojej metodzie odzyskiwania ciepła, pozwala na ponowne wykorzystanie energii a co za tym idzie obniżenie zapotrzebowania budynku na ciepło nawet o 45 proc.! To generuje realne oszczędności. Zaoszczędzone środki możemy odłożyć lub wydać na przyjemności. To jednak nie wszystkie zalety rekuperacji. Nie można zapominać o korzyściach dla zdrowia.

Rekuperator – idealny dla tych, którzy cenią zdrowie swoje i najbliższych!

Nie mniej ważne są prozdrowotne właściwości jakie niesie ze sobą montaż rekuperacji. Dzięki wentylacji mechanicznej i regularnej wymianie powietrza znacznie poprawia się jego jakość, a co za tym idzie także zdrowie domowników.

O tym jak ważne jest czyste powietrze w życiu człowieka może świadczyć ciekawostka, która mówi, że przeciętny człowiek szacunkowo potrzebuje na dobę około 1 kg pożywienia, 3 kg wody i … około 30 kg powietrza!

Rekuperacja – świeże powietrze bez nadmiaru wilgoci, kurzu i zanieczyszczeń!

Wentylacja mechaniczna działa non stop, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Rekuperator filtruje powietrze bezustannie sprawiając, że nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla jest usuwany na zewnątrz, a zużyte powietrze zastępowane jest świeżym. Wpływa to nie tylko na jakość snu. Dzięki temu, zmniejsza się także ilość alergenów i drobnoustrojów w powietrzu oraz poprawia samopoczucie mieszkańców.

Przy rekuperacji nie trzeba wietrzyć pomieszczeń dzięki czemu nie tworzą się przeciągi. To duża zaleta zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy otwarcie okna wiąże się nie tylko z dużą utratą wytworzonego ciepła, ale sprzyja przeziębieniu domowników.

Dzięki rekuperacji eliminuje się także zjawisko zaparowanych szyb, a szczelnie zamknięte okna redukują hałas z zewnątrz. Rekuperator pozwala także wyeliminować przykre zapachy oraz powstrzymać rozwój pleśni. Chcesz cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domu? Zainstaluj rekuperator! Profesjonalne doradztwo i wysokiej jakości urządzenia znajdziesz na stronie https://www.defro.pl/k,65,rekuperatory.html.

Wysokiej jakości rekuperatory posiadają także bogatą ofertę filtrów dla alergików. Ponadto, przy zastosowaniu odpowiedniego filtra, do domu nie wpuszcza się szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych takich jak PM2.5 i PM.10 będących głównymi składnikami smogu!


Nie przegap informacji o najnowszych wpisach. Dodaj mieszkanieplus.org do obserwowanych w Social Mediach

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *