Najlepsza szafa do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze

Najlepsza szafa do sypialni

Gdyby jeden mebel był wyłącznym elementem wystroju danego pokoju. Fakt, niektórym to odpowiada, jednak te osoby są w mniejszości i pojawiają się sporadycznie. W sypialni zazwyczaj lubimy mieć pod ręką rzeczy do spania i ubrania. Przydają się więc odpowiednio dobrane szafy do sypialni. To zależy od kilku czynników: od poczucia estetyki właściciela oraz jego zapotrzebowania na ilość miejsca na rzeczy. Jeśli chodzi o całkiem podręczną garderobę, szafa oczywiście nie musi być duża.

Garderoba a szafa

Jednak sporo osób przyznaje, że skoro już decydują się już na posiadanie szafy na ubrania w sypialni, to powinny znaleźć się w niej wszystkie rzeczy do ubrania, jakie się posiada. Po co rozdzielać garderobę po większej ilości szaf rozrzuconych po różnych pokojach w domu, czy mieszkaniu? Oczywiście wyjątek stanowią ubrania wierzchnie – wszelakie kurtki, płaszcze, żakiety, które narzuca się, żeby uniknąć poczucia zimna, kiedy wychodzi się domu.

Garderoba a szafa
Garderoba a szafa

Co do szaf do sypialni – dziś klient może wybrać taką szafę, jaka mu odpowiada pod kątem estetyki, jak i użyteczności. A co z kolorystyką? Wiele osób raczej stara się dobrać szafę pod tym względem do kolorystyki całej sypialni. Czasem – jeśli nie wiadomo, na jaki kolor się jednak zdecydować, dobrym rozwiązaniem wydaje się biała szafy w sypialni. Dlaczego? Bo biel jest uważana za neutralną – przynajmniej przez sporą liczbę ludzi. W szafie powinny być półki oraz miejsce na rzeczy wiszące na wieszakach.

Nie każde ubranie powinno lądować w szafie

Choć oczywiście w tej kwestii najwięcej zależy od tego, jakie ktoś ubrania posiada i których jest więcej: tych, które składa się, czy te, które powinny wisieć na wieszakach. Zakup szafy to często spory wydatek, nic więc dziwnego, że taki mebel kupuje się raz na wiele lat. Użytkownik liczy na dobra jakość szafy. Nic wiec dziwnego, że taki zakup zazwyczaj poprzedzają poszukiwania. Rzadko najpierw zauważa się szafę, a później dopiero ktoś zdaje sobie sprawę, że właśnie taka by mu się przydała, bo stara jest już zniszczona lub mu się znudziła.

Nie każde ubranie powinno lądować w szafie
Nie każde ubranie powinno lądować w szafie

To, jak często zmieniamy meble, jeśli nie chodzi o ich zużycie – zależy od konkretnej osoby, od jej potrzeb oraz – niestety – zasobności portfela. Wiele osób przyznaje, że często wymienia mniejsza szafę na większą. Duża szafa do sypialni umożliwia schowanie w niej całej posiadanej przez daną osobę garderoby. Wszystko ma tu swoje miejsce, można więc wygodnie sięgnąć po każdą rzecz.

Rozmiar szafy

Spore rozmiary takiej szafy pozwalają nie kupować już kolejnej, jeśli ktoś dokupi sobie kilka dodatkowych rzeczy do ubrania, nie pozbywając się równocześnie tyle samo starych. Większe gabaryty szafy to zazwyczaj właśnie więcej miejsca w środku. Przydaje się to nie tylko w szafach na ubrania, ale i np. na książki i inne rzeczy, które ktoś chce koniecznie w sypialni, ale niekoniecznie widoczne na półkach. Dlatego warto wziąć pod uwagę większą szafę, mając kilka rozmiarów mebli do wyboru. A czy Wy macie miejsce na szafę w swojej sypialni? Podzielcie się opinią w komentarzach!


Źródło:

  1. www.komandor.pl
  2. www.indeco.pl

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *