Jaka szafa do sypialni?

Najlepsza szafa do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Spread the love

by jeden mebel był wyłącznym elementem wystroju danego pokoju. Fakt, niektórym to odpowiada, jednak te osoby są w mniejszości i pojawiają się sporadycznie. W sypialni zazwyczaj lubimy mieć pod ręką rzeczy do spania i ubrania. Przydają się więc odpowiednio dobrane szafy do sypialni.

Jaka powinna być taka szafa?

Jaka powinna być taka szafa
Jaka powinna być taka szafa

To zależy od kilku czynników: od poczucia estetyki właściciela oraz jego zapotrzebowania na ilość miejsca na rzeczy. Jeśli chodzi o całkiem podręczną garderobę, szafa oczywiście nie musi być duża. Jednak sporo osób przyznaje, że skoro już decydują się już na posiadanie szafy na ubrania w sypialni, to powinny znaleźć się w niej wszystkie rzeczy do ubrania, jakie się posiada. Po co rozdzielać garderobę po większej ilości szaf rozrzuconych po różnych pokojach w domu, czy mieszkaniu? Oczywiście wyjątek stanowią ubrania wierzchnie – wszelakie kurtki, płaszcze, żakiety, które narzuca się, żeby uniknąć poczucia zimna, kiedy wychodzi się domu.

Co do szaf do sypialni – dziś klient może wybrać taką szafę, jaka mu odpowiada pod kątem estetyki, jak i użyteczności. A co z kolorystyką? Wiele osób raczej stara się dobrać szafę pod tym względem do kolorystyki całej sypialni. Czasem – jeśli nie wiadomo, na jaki kolor się jednak zdecydować, dobrym rozwiązaniem wydaje się biała szafy w sypialni. Dlaczego? Bo biel jest uważana za neutralną – przynajmniej przez sporą liczbę ludzi.

W szafie powinny być półki oraz miejsce na rzeczy wiszące na wieszakach. Choć oczywiście w tej kwestii najwięcej zależy od tego, jakie ktoś ubrania posiada i których jest więcej: tych, które składa się, czy te, które powinny wisieć na wieszakach.

Zakup szafy to często spory wydatek
Zakup szafy to często spory wydatek

Zakup szafy to często spory wydatek, nic więc dziwnego, że taki mebel kupuje się raz na wiele lat. Użytkownik liczy na dobra jakość szafy. Nic wiec dziwnego, że taki zakup zazwyczaj poprzedzają poszukiwania. Rzadko najpierw zauważa się szafę, a później dopiero ktoś zdaje sobie sprawę, że właśnie taka by mu się przydała, bo stara jest już zniszczona lub mu się znudziła. To, jak często zmieniamy meble, jeśli nie chodzi o ich zużycie – zależy od konkretnej osoby, od jej potrzeb oraz – niestety – zasobności portfela. Wiele osób przyznaje, że często wymienia mniejsza szafę na większą. Duża szafa do sypialni umożliwia schowanie w niej całej posiadanej przez daną osobę garderoby. Wszystko ma tu swoje miejsce, można więc wygodnie sięgnąć po każdą rzecz. Spore rozmiary takiej szafy pozwalają nie kupować już kolejnej, jeśli ktoś dokupi sobie kilka dodatkowych rzeczy do ubrania, nie pozbywając się równocześnie tyle samo starych. Większe gabaryty szafy to zazwyczaj właśnie więcej miejsca w środku. Przydaje się to nie tylko w szafach na ubrania, ale i np. na książki i inne rzeczy, które ktoś chce koniecznie w sypialni, ale niekoniecznie widoczne na półkach. Dlatego warto wziąć pod uwagę większą szafę, mając kilka rozmiarów mebli do wyboru. A czy Wy macie miejsce na szafę w swojej sypialni? Podzielcie się opinią w komentarzach!

Źródło:

  1. https://www.komandor.pl/
  2. https://www.indeco.pl/
Zobacz koniecznie!
Aranżacja sypialni. O czym należy pamiętać przy projekcie?
Najlepsza szafa do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. 2020

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po całym dniu. Musi sprawiać poczucie komfortu i przyjemności. Rozpoczynając przygodę z urządzaniem sypialni warto poświęcić [WIĘCEJ]

Jak oraz jakie wybrać łóżko do sypialni? Na co zwracać uwagę?
Najlepsza szafa do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. 2020

Sypialnia jest miejscem, które powinno wpływać na naszą sferę erotyczną i życie seksualne. Dlatego też bardzo ważne jest stworzenie nastroju w sypialni. [WIĘCEJ]

Aranżacja małej sypialni w bloku. Trendy na 2020
Najlepsza szafa do sypialni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. 2020

Większość z nas w którymś momencie swojego życia natrafia na problem, jak urządzić małą sypialnię. Mieszkamy w blokach, nasze mieszkania są najczęściej [WIĘCEJ]

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Z wykształcenia i zawodu projektuję wnętrza. Uwielbiałam aranżować małe, trudne do zagospodarowania mieszkania. Aktualnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *