Umywalka nablatowa w małej łazience. Czy ten pomysł wypali?

Umywalka nablatowa w małej łazience

Planujesz remont i zastanawiasz się czy umywalka nablatowa w małej łazience to dobry pomysł to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Podpowiemy, jak ją wybrać aby dobrze się komponowała w niedużym pomieszczeniu, ale od początku …

Remont łazienki

Kiedy bierzemy się za remont naszej starej łazienki, lub wykańczamy nową w naszym pierwszym mieszkaniu tudzież domu, dokładnie przeglądamy cały asortyment w sklepach z kafelkami czy też wyposażenia łazienek aby wybrać taki, który sprawi, że będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy.

Umywalka nablatowa na szarym blacie
Umywalka nablatowa na szarym blacie

Jak możemy się domyślać, rynek oferuje nam wiele różnorodnych produktów, w związku z czym jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o ceny, to są one naprawdę różne. Zaczynając od tych najniższych, a kończąc na skrajnie wysokich. Oczywiście to, co wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych upodobań, ale również i od możliwości finansowych, jakie posiadamy.

Wyposażenie łazienki planuj pod swoje potrzeby.

Jedni kierują się przede wszystkim ceną, inni stawiają na jakość, a jeszcze inni patrzą przede wszystkim na markę – więc jak widać, potrzeby są różne, a rynek jest w stanie zaspokoić je wszystkie. Jakie zatem produktu królują i w jakich kolorach najchętniej widziane są łazienki? Tak naprawdę nie ma jednoznacznie określonych trendów.

Miedziana wanna wolnostojąca w łazience
Miedziana wanna wolnostojąca w łazience

Jedni wolą łazienki w ciemnych kolorach, jak na przykład czerń, brąz, czy popularne ostatnio odcienie szarości. Dosyć oczywistym jest, że na kaflach w tym kolorze bardziej widać wszelkie zabrudzenia, jednak z całą pewnością doświadczymy tak zwanego „efektu wow” urządzając łazienkę w tej tonacji.

Niezbędne dodatki do małej łazienki

Są również takie osoby, które zdecydowanie preferują kolory jasne takie jak biel, beż, czy różnorodne odcienie koloru żółtego, wówczas łazienka wydaje się być bardziej przestronna i dodatkowo nie widać w niej aż tak bardzo zabrudzeń. No dobrze, kolory kolorami, ale jakie produkty wyposażenia łazienek cieszą się największym zainteresowaniem?

Owalna, biała umywalka na czarnym blacie
Owalna, biała umywalka na czarnym blacie

W przypadku domów, zdecydowana większość ich właścicieli stawia przede wszystkim na posiadanie wanny. Takie rozwiązania stosowane są również w mieszkaniach, jednak większą popularnością w przypadku tych drugich, cieszą się prysznice, gdyż zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jak jest w przypadku umywalek?

Umywalka nablatowa do łazienki. Charakterystyka

Dla jednych idealnym rozwiązaniem jest umywalka wolnostojąca, a dla innych umywalka nablatowa. Jeżeli zastanawiamy się nad jej zastosowaniem, to pojawia się wówczas pytanie – jaką umywalkę nablatową wybrać? Tak naprawdę nie ma konkretnego modelu, który uznawany by był za najlepszy.

Okrągła, różowa umywalka nablatowa
Okrągła, różowa umywalka nablatowa

Przede wszystkim wybór modelu, zależy od naszych potrzeb – czy stawiamy na dużą umywalkę, czy na małą, czy chcielibyśmy standardową, z kamienia, a może drewnianą? Czy interesuje nas zakup taniej umywalki, czy stawiamy na tą z najwyższej pułki? Kolejnym pytaniem, jakie może się pojawić w związku z umywalkami nablatowymi, jest – jak dbać o umywalkę nablatową?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak samo, jak dbamy o umywalkę wolnostojącą. Pamiętajmy o tym, żeby starać się ją czyścić na bieżąco środkami służącymi do odkamieniania  gdyż pomijanie tej czynności, może przyczynić się do tego, że kamień będzie przywierał do umywalki w tak dużym stopniu, że jego likwidacja raczej już nie będzie możliwa w stu procentach. Ale to samo tyczy się wanny, prysznica, czy muszli klozetowej. 

Ranking umywalek nablatowych 2020

Poniżej znajdziesz ranking umywalek nablatowych polecanych na 2020 rok. Oto lista TOP 10 najchętniej kupowanych modeli. 

 1. Opoczno METROPOLITAN 70 OK581-005-BOX
 2. Cersanit Caspia Square 60×42 K11-0095
 3. Roca Inspira Soft 50×37 A327500000
 4. Roca Bol 42 A327876000
 5. Massi Doti 60×43 EasyClean MSU-5105A
 6. Villeroy&Boch Artis 61×41 41986101
 7. Roca Inspira Square 50×37 A327530000
 8. Rea Sofia Black ReaU0154
 9. Actima Rima 50 CEAC.1901.500.WH
 10. Catalano Premium 80cm 80×47 biały 180VP00

Źródło:

 1. youtube.com/watch?v=t2DdSm_MGXo
 2. realestate.com.au/lifestyle/how-to-clean-bathroom-sink/

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *