panele

Urządzamy dom – panele, deski podłogowe czy parkiet?

Na rynku dostępnych mamy obecnie kilka bardzo popularnych rozwiązań jeżeli chodzi o podłogi w naszym domu lub mieszkaniu. Bardzo chętnie wybieramy parkiet, deski podłogowe, panele podłogowe. Wszystkie te rozwiązania mają swoje zalety oraz wady.

Na rynku dostępnych mamy obecnie kilka bardzo popularnych rozwiązań jeżeli chodzi o podłogi w naszym domu lub mieszkaniu. Bardzo chętnie wybieramy parkiet, deski podłogowe, panele podłogowe. Wszystkie te rozwiązania mają swoje zalety oraz wady. Jak zwykle bywa w przypadku urządzania domu lub mieszkania nie znajdziemy złotego środka, a niektóre kwestie techniczne nie znają kompromisów.

Parkiety z drewna oraz deski podłogowe – cechy

Największym atutem parkietów drewnianych jest oczywiście Styl i elegancja, a także dobra trwałość. Rozwiązanie to uchodzi za inwestycję na długie lata. W przypadku desek podłogowych również możemy mówić o bardzo dużej trwałości oraz stylu, który możemy uzyskać dzięki wybraniu tego właśnie rozwiązania. Zarówno parkiety, jak również deski podłogowe wymagają jednak znacznie większej wprawy przy układaniu, aniżeli chociażby popularne panele. Jeżeli chodzi o prostotę montażu to właśnie panele podłogowe zdecydowanie wygrywają z innymi rozwiązaniami.

Panele podłogowe – korzyści

Panele podłogowe posiadają zalety, o które tego w przypadku wyboru innych rodzajów podłóg. To przede wszystkim nisko koszt wykonania całej podłogi w naszym domu oraz stosunkowo prosty montaż. To ich zdecydowana przewaga nad innymi popularnymi rozwiązaniami takimi jak chociażby sesji podłogowe czy drewniane parkiety. W ich przypadku wyższy jest również koszt wykonania całości podłóg oraz znacznie trudniejsze technicznie jest ułożenie podłogi we właściwy sposób. Niezbędna będzie w ich przypadku wiedza techniczna na przynajmniej minimalnym poziomie.

Zamów panele podłogowe wraz z ułożeniem

Większość firm, które sprzedają panele podłogowe są również w stanie zaproponować nam od razu ich ułożenie przez firmę zewnętrzną lub przez jeden z działów swojej firmy. Choć ułożenie podłogi z paneli nie jest zadaniem skomplikowanym, często z różnych przyczyn nie możemy lub nie chcemy tego podjąć się samodzielnie. Ceny takich usług nie są wygórowane, więc w wielu przypadkach będzie warto się zdecydować. Robisz remont podłogi w Rzeszowie i szukasz sprawdzonych paneli? Sprawdź koniecznie ofertę firmy https://swiatpaneli.rzeszow.pl/

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *