10 najczęstszych błędów popełnianych podczas grillowania. Jak ich uniknąć

grill 33 1

Czym jest grillowanie na kamieniu?

Grillowanie na kamieniu to specyficzna metoda, w której mięso, ryby i warzywa grillujemy bezpośrednio na gorącym kamieniu. Zazwyczaj używa się naturalnych, gładkich płyt bazaltowych lub granitowych. Blat należy ogrzać jak najwyższą temperaturą, a następnie ułożyć na nim produkty i grilować tak, jakbyśmy robili to na tradycyjnym ruszcie. Dzięki temu sosy i soki z produktów zostaną lepiej utrzymane, a mięso i warzywa ułożą się na płycie, tworząc oryginalny smażony soczek ze smakiem.

Jak przygotować się do grillowania na kamieniu?

Aby dobrze przygotować kamień do grillowania, należy przede wszystkim wybrać właściwe płyty. Muszą być gładkie, wolne od odprysków oraz dobrze wypolerowane. Najlepiej kupić takie, których grubość wynosi 2-3 cm, dzięki czemu szybciej się nagrzewają. Następnie płytę należy umieścić w piekarniku i rozgrzać na maksymalną temperaturę przez około 45 minut. Po tym czasie należy wyjąć płytę z piekarnika i ją ostudzić.

Podczas grillowania na kamieniu należy zachować ostrożność, ponieważ płytka jest bardzo gorąca i może poparzyć skórę lub spowodować pożar. Przed rozpoczęciem grillowania należy zawsze sięgnąć po odpowiedni sprzęt – rękawice, szpatułki i inne narzędzia.

Podsumowanie

Grillowanie na kamieniu to świetna metoda na uzyskanie pysznych, różnorodnych smaków. Aby dobrze przygotować się do takiej formy grillowania, należy kupić odpowiednie płyty, nagrzać je w piekarniku oraz wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Warto wykorzystać tę metodę, która poprzez swoją naturalność i oryginalny smak, zdobyła już wiele zwolenników.

Źródła:

  • „Kuchnia na kamieniu. Ponad 50 przepisów na niezwykłe smakołyki” – K. Wostner
  • „Grillowanie na gazie, węglu i drewnie. Przepisy, porady, pomysły na weekendowy gril” – J. Kowalski

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *