Kuchnia nowoczesna czy nieco sentymentalna? Małe rozterki wielkiej sprawy

Elementy rustykalne

Nadeszły czasy, kiedy to wystrój wnętrz staje się coraz bardziej stonowany. Nazwała bym to nawet stylem retro, czy też rustykalnym. Stawiamy na wystrój starszych epok. Chcemy mieć przynajmniej jeden mebel w tym stylu.

Mieszanie stylu nowoczesnego z rustykalnym jest bardzo modne. Modne stało się powracać do dawnych dziejów, wspominając pokoje i kuchnie swoich babć. Dla wielu biała kuchnia w nowoczesnym stylu, jest wielkim marzeniem. Dlaczego, by go nie spełnić?

Biała kuchnia
Biała kuchnia

Można przecież zamówić meble na wymiar, w kolorze białym. Najlepiej żeby były one w połysku, z chromowanymi elementami. Wszystko w zabudowie, bez uchwytów. Na bogato. Oczywiście można. Takich kuchni w domach jest zapewne wiele. Według mnie, te czasy już minęły. 

Chętnie natomiast wracamy do czasów kiedy to w kuchni pachniało ziołami. Piękny naturalny, drewniany blat w kuchni uzupełniał bielone szafki z naturalnego drewna, z kratkami w górnych półkach. Tak nowoczesny styl, zdecydowanie podkreśla Prowansja.

Kuchnia Prowansja
Kuchnia Prowansja

Bielone meble z drewnianym blatem. Drewniane wykończenia. Piękne, kute uchwyty przy szafkach. Regały z wiklinowymi, plecionymi koszyczkami, wyściełanymi materiałem. To jest modna kuchnia, w takiej kuchni na parapecie powinny stać doniczki z ziołami, drewniane deski do krojenia i przyprawniki. 

Łączenie tych stylów stworzyło nową erę. Taki styl jest elegancki, delikatny, a za razem bardzo wyrazisty. W tak urządzonej kuchni bardzo przyjemnie będzie przyrządzić posiłek dla całej rodziny i przyjaciół. Taka kuchnia pięknie wpasuje się w wystrój salonu. W takiej kuchni czuć miłość i życie. Wydaje się ona być bardzo czysta, gdyż nawet krzywo ułożone przyprawy są elementem ozdobnym.

Wiklinowy kosz
Wiklinowy kosz

Na blacie można ułożyć wiklinowe koszyczki, na różne drobiazgi kuchenne. Mebli w takim stylu na naszym rynku jest sporo. Jednak teraz większość ludzi chce mieć kuchnie na wymiar. Myślę jednak, że pomysł takiej kuchni, będzie bardzo łatwy w realizacji. Wystarczy znaleźć projektanta, dla którego kuchnia jest sercem domu, a na pewno zrozumie wasze pomysły. Sporządzenie takiej kuchni, powinno dać wszystkim wiele radości, przypominając stare czasy. 

Meble rustykalne, prowansalskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak ludzie boją się urządzać całe pomieszczenia w tym stylu. Dodają tylko jeden pikantny element tego stylu, do swojego wystroju. Te elementy spasują się z każdym stylem, więc warto umieścić coś takiego w swoim mieszkaniu. Taka kuchnia przyciągnie na pewno uwagę wszystkich z rodziny, także przyjaciół.

Wspólny posiłek
Wspólny posiłek

Będzie cieszyła oko swoją elegancją i unikatowością. Jeśli chcecie mieć kuchnię, godną zazdroszczenia, zróbcie to i wróćcie do dawnych dziejów, dziejów wspominających wasze dzieciństwo i dom rodzinny w nowej, ulepszonej wersji. Fajnie wyglądają delikatne, pastelowe dodatki w takiej kuchni. No i oczywiście naturalne drewno, pięknie wkomponuje się w całość. Haftowane serwetki, czy koronki też mogą stać się świetnym elementem takiego wystroju tych kuchennych mebli.


Źródło:

  1. www.housebeautiful.com/room-decorating/kitchens/g22549092/modern-kitchen-ideas/
  2. www.elledecor.com/design-decorate/room-ideas/how-to/g3134/modern-kitchen/

About The Author