Elementy rustykalne

Kuchnia nowoczesna czy nieco sentymentalna? Małe rozterki wielkiej sprawy

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nadeszły czasy, kiedy to wystrój wnętrz staje się coraz bardziej stonowany. Nazwała bym to nawet stylem retro, czy też rustykalnym. Stawiamy na wystrój starszych epok. Chcemy mieć przynajmniej jeden mebel w tym stylu.

Mieszanie stylu nowoczesnego z rustykalnym jest bardzo modne. Modne stało się powracać do dawnych dziejów, wspominając pokoje i kuchnie swoich babć. Dla wielu biała kuchnia w nowoczesnym stylu, jest wielkim marzeniem. Dlaczego, by go nie spełnić?

Biała kuchnia
Biała kuchnia

Można przecież zamówić meble na wymiar, w kolorze białym. Najlepiej żeby były one w połysku, z chromowanymi elementami. Wszystko w zabudowie, bez uchwytów. Na bogato. Oczywiście można. Takich kuchni w domach jest zapewne wiele. Według mnie, te czasy już minęły. 

Chętnie natomiast wracamy do czasów kiedy to w kuchni pachniało ziołami. Piękny naturalny, drewniany blat w kuchni uzupełniał bielone szafki z naturalnego drewna, z kratkami w górnych półkach. Tak nowoczesny styl, zdecydowanie podkreśla Prowansja.

Kuchnia Prowansja
Kuchnia Prowansja

Bielone meble z drewnianym blatem. Drewniane wykończenia. Piękne, kute uchwyty przy szafkach. Regały z wiklinowymi, plecionymi koszyczkami, wyściełanymi materiałem. To jest modna kuchnia, w takiej kuchni na parapecie powinny stać doniczki z ziołami, drewniane deski do krojenia i przyprawniki. 

Łączenie tych stylów stworzyło nową erę. Taki styl jest elegancki, delikatny, a za razem bardzo wyrazisty. W tak urządzonej kuchni bardzo przyjemnie będzie przyrządzić posiłek dla całej rodziny i przyjaciół. Taka kuchnia pięknie wpasuje się w wystrój salonu. W takiej kuchni czuć miłość i życie. Wydaje się ona być bardzo czysta, gdyż nawet krzywo ułożone przyprawy są elementem ozdobnym.

Wiklinowy kosz
Wiklinowy kosz

Na blacie można ułożyć wiklinowe koszyczki, na różne drobiazgi kuchenne. Mebli w takim stylu na naszym rynku jest sporo. Jednak teraz większość ludzi chce mieć kuchnie na wymiar. Myślę jednak, że pomysł takiej kuchni, będzie bardzo łatwy w realizacji. Wystarczy znaleźć projektanta, dla którego kuchnia jest sercem domu, a na pewno zrozumie wasze pomysły. Sporządzenie takiej kuchni, powinno dać wszystkim wiele radości, przypominając stare czasy. 

Meble rustykalne, prowansalskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak ludzie boją się urządzać całe pomieszczenia w tym stylu. Dodają tylko jeden pikantny element tego stylu, do swojego wystroju. Te elementy spasują się z każdym stylem, więc warto umieścić coś takiego w swoim mieszkaniu. Taka kuchnia przyciągnie na pewno uwagę wszystkich z rodziny, także przyjaciół.

Wspólny posiłek
Wspólny posiłek

Będzie cieszyła oko swoją elegancją i unikatowością. Jeśli chcecie mieć kuchnię, godną zazdroszczenia, zróbcie to i wróćcie do dawnych dziejów, dziejów wspominających wasze dzieciństwo i dom rodzinny w nowej, ulepszonej wersji. Fajnie wyglądają delikatne, pastelowe dodatki w takiej kuchni. No i oczywiście naturalne drewno, pięknie wkomponuje się w całość. Haftowane serwetki, czy koronki też mogą stać się świetnym elementem takiego wystroju tych kuchennych mebli.


Źródło:

  1. www.housebeautiful.com/room-decorating/kitchens/g22549092/modern-kitchen-ideas/
  2. www.elledecor.com/design-decorate/room-ideas/how-to/g3134/modern-kitchen/


Nie przegap informacji o najnowszych wpisach. Dodaj mieszkanieplus.org do obserwowanych w Social Mediach

Cześć! Jestem jednym z redaktorów strony Mieszkanie Plus. Aktualnie łączę dwie pasje - projektowanie wnętrz i szukanie odpowiedzi na trudne pytania. Obecnie mieszkam w Łodzi, ale moim rodzinnym miastem są Katowice. Rocznik 1988. Jeśli chcesz możesz mnie obserwować na Facebooku, Twitterze lub Medium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *