Jak przygotować idealne mięso na grillu?

grill 0 1

Porada 1: Dopasuj mięso do rodzaju grillowania

Nie wszystkie rodzaje mięsa są odpowiednie do grillowania. W mniejszych kawałkach można upiec mniej tłuste mięso, takie jak karkówka, żeberka, a nawet polędwica. Duższe kawałki mięsa, takie jak steki, rostbef czy żeberkowe, najlepiej smakują, kiedy są pieczone na wolnym ogniu i ostrożnie oczyszczane.

Porada 2: Przygotuj mięso przed grillowaniem

Przygotowanie mięsa przed grillowaniem jest kluczem do sukcesu. Najważniejsze jest to, aby mięso było dobrze nacierane i nasączone przyprawami. Sprawdź internetowe przepisy, nierzadko okazuje się, że zaaplikowanie specyficznych, prostych w przygotowaniu mieszanek przypraw do mięsa, doprowadza do różnic w jakimś stopniu niezwykłym. Poza tym najważniejsza jest równomierna grubość mięsa, aby uniknąć różnych stopni pieczenia na różnych częściach mięsa.

Porada 3: Odpowiednio nagrzej grill

Aby uzyskać idealne przyrumienienie mięsa na grillu, musisz mieć odpowiednio nagrzany grill. Grunt to cierpliwość. Odpowiednio nagrzać należy zarówno węgiel, jak i gaz, do minimalnie kilkuset stopni Celsjusza przed rozpoczęciem grillowania. Prawda jest taka, że temperatury różnią się w zależności od modelu i trybu działania sprzętu, więc warto odrobinę potrenować aż do czasu, kiedy znajdzie się optymalnie dopasowana temperatura i sposób przygotowania poszczególnych rodzajów mięsa.

Porada 4: Grilluj mięso z umiarem

Jeśli zbyt często obracasz mięso na grillu lub przekręcasz je za dużo za jednym razem, może to spowodować, że mięso będzie twarde i suche. Najlepsze efekty grillowania uzyska się, obracając mięso tylko raz na każdą stronę. Pozwala to mięsu spokojnie przypiec i wykształcić unikatowy, niepowtarzalny smak, zasłynął wśród miłośników grillowania.

Podsumowanie

Przygotowanie idealnego mięsa na grillu nie jest trudne. Wymaga to odpowiednio dobranego mięsa, przypraw, odpowiedniego nagrzania grilla i umiejętności grillowania z umiarem. Dzięki tym prostym poradom Twój grill legenda będzie cieszył Twoich gości perfekcyjnie przygotowanymi potrawami.

Źródła

  • „Weber’s Way to Grill” Jamie Purviance
  • „Mastering the Grill: The Owner’s Manual for Outdoor Cooking” Andrew Schloss, David Joachim

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *