Jak wykorzystać pufę w Twoim domu?

pufa 1

Pufa to mebel, który może pełnić wiele funkcji i pasować do wielu aranżacji wnętrz. To niewielka, ale efektowna ozdoba, która pozwala na ciekawą aranżację każdego pomieszczenia w domu. Jak więc wykorzystać pufę w Twoim domu?

1. Siedzisko w salonie

Pufa może pełnić rolę siedziska w salonie. Dzięki temu, że jest niewielka, możemy ją łatwo przestawić w przypadku potrzeby. Wybierając pufę do salonu, warto pamiętać o tym, aby dopasować ją kolorystycznie do pozostałych mebli i dodatków. Możemy też postawić na pufę z dodatkowymi funkcjami, takimi jak schowki na drobiazgi czy podłokietniki.

2. Stolik kawowy

Pufa może także pełnić rolę stolika kawowego. Dzięki temu, że jest miękka i niska, nie będzie stanowiła zagrożenia dla naszych nóg, a jednocześnie pozwoli na postawienie na niej filiżanki z kawą oraz talerzyka z przekąskami. Warto jednak pamiętać, żeby zabezpieczyć pufę specjalnym blatem, który zabezpieczy ją przed zalaniem, gdy ktoś coś podepnie na nią niechcący.

3. Siedzisko w sypialni

Pufa może być także wykorzystana jako ozdoba sypialni. Możemy ją postawić przy łóżku jako miejsce do zajęcia obuwia czy jako miejsce do czytania książki. Znajdą się też osoby, które wykorzystają ją jako miejsce do siedzenia podczas układania włosów czy malowania paznokci.

4. Dekoracja w pokoju dziecięcym

Pufa to też idealny mebel do pokoju dziecięcego. Dzieci uwielbiają piłować się na miękkich meblach, a pufa będzie idealna do zabaw. Możemy postawić na pufę z wyciąganymi schowkami na zabawki albo w ciekawym i kolorowym kształcie.

Podsumowanie

Pufa to mebel, który pasuje do każdego wnętrza. Możemy ją wykorzystać jako siedzisko w salonie, stolik kawowy, ozdobę w sypialni lub mebel do pokoju dziecięcego. Warto jednak pamiętać, żeby dostosować kolorystykę pufy do reszty aranżacji i zabezpieczyć ją przed zalaniem.

Źródła:

  • Nina Campbell, „The Comfortable Home”, Rizzoli International Publications
  • Christine Lemieux, „The Finer Things: Timeless Furniture, Textiles, and Details”, Clarkson Potter

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *