Jak zapobiec zatruciu pokarmowemu podczas grillowania. Wskazówki dla bezpieczeństwa

grill 35 1

Czerwone wino

Czerwone wino to idealne towarzystwo dla grillowanych mięs. Aby odpowiednio dobrać rodzaj wina, należy zwrócić uwagę na rodzaj mięsa, który ma zostać podany. Do pieczeni i mięs w sosach poleca się pełnobogate wina z winogron cabernet sauvignon lub shiraz. Natomiast do jagnięciny i dziczyzny poleca się lekkie wina burgundzkie, pinot noir lub tempranillo.

Białe wino

Białe wino to z kolei doskonałe uzupełnienie smaku grillowanych owoców morza i ryb. Odpowiedni rodzaj wina zależy w tym przypadku od sposobu przyrządzenia. Do grillowanych krewetek i małży poleca się białe wina z winogron użytkowych, natomiast do ciężkich przystawek rybnych – wina z winogron chardonnay.

Różowe wino

Różowe wino to kolejna opcja dla miłośników grillowania. W zależności od preferencji smakowych, polecają się różne rodzaje różowych win. Do grillowanych warzyw i delikatnych mięs poleca się lekkie i orzeźwiające wina z winogron zinfandel i grenache. Natomiast do grillowanych mięs z dodatkiem słodkich nut, idealnie pasują wina z winogron Syrah oraz Mourvèdre.

Podsumowanie

Podsumowując, dobór odpowiedniego wina do grillowanych potraw zależy od preferencji smakowych oraz rodzaju mięsa, ryby lub warzyw. Mieszkańcy Polski gęsto sięgają po różne rodzaje wina z całego świata. Najlepsze, dostępne w Polsce wina, które będą idealnie pasować do potraw grillowanych to między innymi:

  • Wina Carl Schmitz winery – niemieckie wina gronowe,
  • Wina Porta Caeli – portugalskie wina, głównie z porto.

Źródła

  • Oliver, J. (2018). Wine perfect pairing for grilled food. The Washington Post.
  • Robinson, J. (2017). Wine and food matches made simple. Octopus Books.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *