Narożnik. Jakie modele wybrać i jak wykorzystać narożniki w aranżacji wnętrz?

naroznik 1

Narożniki to meble, które zwykle kojarzą się z miejscem do relaksu i odpoczynku w salonie. Jednak, w zależności od ich stylu i kolorystyki, mogą służyć również jako ozdobne i funkcjonalne elementy dekoracyjne, które urozmaicą aranżację każdego wnętrza. Poniżej przedstawiamy artykuł, w którym przybliżamy różne modele narożników oraz sposoby na ich wykorzystanie w aranżacji domowych przestrzeni.

Modele narożników

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli narożników. Za ich wyborem kryje się wiele czynników, takich jak styl wnętrza, funkcjonalność i komfort użytkowania.

1. Narożnik skórzany – to klasyczny model, który kojarzy się z elegancją i wysoką jakością. Taki mebel będzie idealny do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, loftowym lub glamour. Dobrym przykładem jest narożnik skórzany o zaokrąglonych kształtach i ciemnej kolorystyce.

2. Narożnik w stylu skandynawskim – to mebel w jasnej kolorystyce, zwykle z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Narożnik taki idealnie sprawdzi się w pokoju gościnnym lub w salonie.

3. Narożnik rozkładany – to mebel, który z powodzeniem zastąpi łóżko gościnne czy sypialniane. Taki narożnik jest szczególnie przydatny w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni, gdzie każdy z metrów kwadratowych jest na wagę złota.

Jak wykorzystać narożnik w aranżacji przestrzeni?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że narożniki można wykorzystać nie tylko w salonie. Mebel ten doskonale sprawdzi się bowiem również w innych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, gabinet czy pokój dziecięcy. Oto kilka propozycji, jak wykorzystać narożnik w aranżacji wnętrz:

1. W sypialni – mały narożnik, który zmieści się przeciwlegle do łóżka, z pewnością umili czytanie ulubionej książki przed snem. Taka aranżacja pozwala również na oszczędność przestrzeni.

2. W gabinecie – narożnik w gabinecie z pewnością będzie idealny do przyjmowania gości. Taki kąt w pokoju pozwoli na swobodne rozmowy w czasie spotkań biznesowych.

3. W pokoju dziecięcym – dzięki narożnikowi dzieciaki będą mogły swobodnie bawić się i spędzać czas z kolegami.

Podsumowanie

Narożniki to meble, które idealnie nadają się do aranżacji salonów, ale ich zastosowanie jest znacznie szerokie. W zależności od modelu i stylu, narożnik może być wykorzystany w każdej przestrzeni. Dzięki temu namalowanie wymarzonego wnętrza jest naprawdę proste.

Źródła

  • Wykończenie wnętrz – profesjonalne porady – autor Anna Jolly
  • Projektowanie wnętrz – teoria i praktyka – autorzy E. Mika, J. Szczepański

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *