Obrazy na ścianę do salonu. Krótki poradnik dla poznających temat ozdób na ścianę.

Obrazy na ścianę do salonu

Dziś ludzie mieszkają coraz piękniej. Mam oczywiście na myśli wszelkie wnętrza w mieszkaniach tych mniejszych, większych, czy też domach jednorodzinnych. Bogaty wybór wszelkich materiałów i dodatków na rynku w niewysokich cenach sprawił, że coraz częściej i chętniej decydujemy się na remont, oraz z wielką rozkoszą zmieniamy wygląd wnętrza naszego domu poprzez wieszanie pięknych firanek, ustawianie kwitnących kwiatków na parapetach, dokładanie wszelkiego rodzaju ozdobnych przedmiotów na półkach, półeczkach, a często i na podłodze.

Kobiety, panie domu – to one mają chyba największy zmysł, jeśli o dekoracje chodzi, nie umniejszając panom oczywiście (wy również doskonale potraficie to robić). W każdym razie, większość kobiet uwielbia wręcz wprowadzać zmiany w wyglądzie wszystkich pomieszczeń w domu. A są i też takie, które oprócz zakupu kolejnego wazonu, czy przestawienia szafy z punktu A do punktu B, ochoczo zabierają się za malowanie czy tapetowanie ścian.

Obrazy to jeden z wielu rodzajów ozdobnych przedmiotów, które można zawiesić na ścianie

Sprawa wiadoma, bez kobiet świat nie byłby taki sam… Skupmy się jednak na wnętrzu domu, który jest naszą przystanią. Miejsce w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, rozwiązujemy swoje problemy. Tutaj biegają nasze dzieci radośnie dokazując ze swoimi zwierzakami, w domu jest zawsze najlepiej. Jak spowodować, aby to miejsce nabrało ponadczasowego wymiaru i pewnego rodzaju charakteru? Jednym z bardzo fajnych rozwiązań (o ile nie najlepszym), jest zakup i powieszenie ozdoby na ścianę.

Obrazy to jeden z wielu rodzajów ozdobnych przedmiotów, które można zawiesić na ścianie
Obrazy to jeden z wielu rodzajów ozdobnych przedmiotów, które można zawiesić na ścianie

Oczywiście mam tutaj na myśli nic więcej, jak jakiś fajny obraz, który uczyniłby wnętrze naszego domu jeszcze bardziej atrakcyjne. Na rynku jest bardzo duży wybór różnego rodzaju dzieł (tych starszego typu, jak i bardziej nowoczesnych). Są tańsze, droższe, przedstawiające dosłownie wszystko to, co można sobie wymarzyć. Od wyboru do koloru. Są one różne – przedstawiające ludzi, zwierzęta, krajobrazy, rośliny, przedmioty, w tym temacie nie panują absolutnie żadne ograniczenia.

Czy wszystkie obrazy ścienne są modne?

Ceny też są zróżnicowane, zależą bowiem od wykonania, użytego materiału, wielkości oraz autora. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które są modne. Dzieje się tak dlatego, że obojętnie jakie, zawsze znajdą swoich amatorów. Obrazy do salonu, przedpokoju, sypialni, jadalni, gabinetu, czy powieszone gdziekolwiek, zawsze i w każdej aranżacji nadadzą wnętrzu niesamowitego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru.

Rzadko kiedy, obrazy szpecą wnętrza
Rzadko kiedy, obrazy szpecą wnętrza

Ozdabiając dom w taki właśnie sposób mamy pewność, że odpowiednio dobrana tematyka, będąca w zgodzie z życiem toczącym się w domu, nada mu jedynej w swoim rodzaju niepowtarzalności, a odwiedzający nas goście na długo zostaną przesiąknięci klimatem jaki w nim panuje. Taka jest bowiem rola tego dzieła, zresztą nie od dziś, a od wieków stosowana na świecie. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tym tematom i pomyśleć poważnie nad powieszeniem takiej ozdoby na ścianę.

Rzadko kiedy, obrazy szpecą wnętrza, one zawsze dodają uroku przestrzeni

Nie ma bowiem możliwości, abyśmy przez taki ruch nadali wnętrzu złego wyglądu. Tym sposobem możemy sobie tylko polepszyć efekt wizualny i cieszyć się swoją doskonale podjętą decyzją i dobrze zainwestowanymi pieniędzmi. Historia dekoracji na ścianę do salonu jest równie długa, jak idea nazywania osobnego pomieszczenia salonem. Można by rzec, że pierwszymi obrazami na ścianie były i są malunki pochodzące z francuskiej jaskini Lascaux.

Ranking obrazów 2020

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek jakie są najpopularniejsze obrazy wybierane przez Polaków to macie szczęście! Poniżej przedstawiamy TOP 10 listę najchętniej wybieranych obrazów w 2020 roku:

 1. Obraz Zdobienie PP1845O
 2. Obraz Indyjski Wzór PP1981
 3. Obraz Flowers PP2139
 4. Consalnet Obraz Białe Orchidee PP1843O3
 5. Obraz na płótnie Para Spacer Miasto AA120x80-3190
 6. Obraz Kwiaty na srebrnym tle PP2134
 7. Dmuchawiec 111X85 Obraz Na Płótnie Kwiat Dmuchawce
 8. Obraz KWIATOWA ALEJKA II PP1757O3
 9. Obraz Uliczka pełna kwiatów PP607O1
 10. Arttor Obraz na szkle Ulica Kwiaty Lato GAC50x50-2429

Przykładowa rozmowa:
– Twój odświeżony salon wygląda obłędnie… i te obrazy na ścianie. Są świetne, dodają cudownego klimatu.
– Dzięki! To miłe. Kompletnie nie znałam się na dekoracji i ozdobach na ścianę. Trochę poczytałem i jakoś się udało 🙂

A czy Wy macie obrazy na ścianach w sowim salonie? Jeśli tak, to podzielcie się jak wyglądają w komentarzu.


Źródło:

 1. www.dekoria.pl/blog/jak-w-4-krokach-wybrac-idealny-obraz-do-salonu/
 2. www.villadecor.pl/blog/inspiracje/eleganckie-obrazy-i-reprodukcje-do-salonu-inspiracje/

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *