Sposoby na grillowanie zdrowych posiłków. Dieta na grillu

grill 30 1

Najlepsze gatunki ryb do grillowania

Najlepsze ryby na grill to te, które mają jędrne mięso, ale jednocześnie nie są zbyt tłuste. Doskonałymi kandydatami są tu halibut, łosoś, tuńczyk, dorada czy amur.

Jak przygotować ryby do grillowania?

Po pierwsze, przed grillowaniem, rybę należy dokładnie wyczyścić i osuszyć. Podczas grillowania ryba będzie się przyczepiać do rusztu, dlatego dobrze jest delikatnie dokładając oliwy do rusztu przed grillowaniem.

Można też użyć specjalnego sprayu do smarowania rusztu, który ułatwia obracanie rybą podczas grillowania. Po smarowaniu rusztu należy umieścić rybę na grillu, zawiązać jej ogon sznurkiem (lub użyć specjalnych klamer) i przewrócić na drugą stronę, gdy pierwsza strona będzie już dobrze przypieczona.

Należy również pamiętać, aby delikatnie skropić rybę sokiem z cytryny podczas grillowania, aby uchronić ją przed nadmierną suchością.

Źródła

  • Fish: The Complete Guide to Buying and Cooking, Mark Bittman
  • Grill It! 100 Easy Recipes For Foods To Sear, Saute, Baste, And Grill, Chris Schlesinger

Podsumowanie

Grillowanie ryb to pyszna i zdrowa alternatywa dla grillowania mięsa. Warto wybierać na grill ryby o jędrnym mięsie i nie zbyt tłuste. Przed grillowaniem należy dokładnie wyczyścić i osuszyć rybę, a także delikatnie smarować ruszt oliwą lub specjalnym sprayem. Podczas grillowania ważne jest regularne przewracanie ryby i skraplanie jej sokiem z cytryny w celu zachowania jej soczystości.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *