Stolik kawowy. Niezbędny element w salonie czy zbędny dodatek?

stolik kawowy 1

Stolik kawowy to niezwykle popularny mebel, który doskonale sprawdza się w salonie. Jedni uważają go za niezbędny element, inni za zbędny dodatek. Jakie są argumenty obydwu stron?

Stolik kawowy – co za nim przemawia?

Zacznijmy od tego, co przemawia za stolikiem kawowym jako niezbędnym elementem w salonie. Przede wszystkim stolik kawowy to mebel, na którym można postawić kawę, herbatę, przekąski i wiele innych drobiazgów podczas spotkań ze znajomymi lub w czasie oglądania ulubionego serialu. Jest to również miejsce, na którym można położyć gazetę, książkę lub pilot. Poza tym stoliki kawowe są dostępne w wielu różnych stylach i kształtach, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza i gustu.

Stolik kawowy może być również świetnym elementem, który wzbogaca wystrój salonu i nabiera znaczenia jako punkt centralny w pomieszczeniu. Może stanowić również miejsce na ekspozycję dekoracji i podkreślać styl i gust właściciela.

Stolik kawowy – co przemawia przeciwko niemu?

Poza tym, że stolik kawowy może być uważany za zbędny dodatek, w salonie, gdzie panuje mało miejsca, może również przeszkadzać w poruszaniu się. Zbyt duży stolik kawowy może zdominować pomieszczenie i zdradzić niedoskonałości w aranżacji.

Co więcej, stolik kawowy może również okazać się przeszkodą dla dzieci, zwłaszcza gdy posiadają one zbyt duży zapał podczas zabawy w salonie. W takiej sytuacji nietrudno o poważne kontuzje.

Podsumowanie

Stolik kawowy to mebel, który cieszy się ogromną popularnością. Jedni uwielbiają go, uważając za niezbędny element w salonie, inni za zbędny dodatek i powód do kupowania kolejnych zbędnych przedmiotów. Ostatecznie wybór należy do właściciela domu i jego osobistych potrzeb oraz gustu.

Źródła

  • W. Luty, Rzecz o wnętrzu : przewodnik. – [Kraków] : Wydawnictwo naukowe UMK, cop. 2009.
  • J. Hejduk, Wnętrza i aranżacje : skąd się bierze dobry gust w urządzaniu. – [Wiązów] : Galaktyka, 2010.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *